Лієв, якого затримали за підозрою у розкраданні коштів Міноборони, прокоментував розслідування hromadske
Колишній очільник департаменту Міністерства оборони Олександр Лієв, якому вручили підозру як одному з фігурантів у справі про заволодіння майже 1,5 млрд грн на закупівлі боєприпасів, прокоментував розслідування hromadske.
Як повідомило джерело hromadske у правоохоронних органах, 27 січня Лієва затримали. Служба безпеки та Міністерство оборони пише про одного затриманого, який намагався виїхати за кордон. В оборонному відомстві кажуть, що затриманий — їхній експосадовець.
Свій коментар під другою частиною нашого розслідування Лієв залишив три дні тому на YouTube, тобто ще до того, як отримав підозру.
Експосадовець заявив, що незнайомий ані з хорватськими торговцями зброєю Звонкою і Матіасом Зубаками, ані з колишнім чиновником одного з підприємств «Укроборонпрому» Олексієм Хорошаєвим. Народного депутата Сергія Таруту та члена наглядової ради компанії Sevotech Владислова Кліщара він також не знає, заявив Лієв.
За його словами, він ніколи не проводив усних переговорів з постачальником озброєнь — підприємством «Львівський арсенал» — виключно листувався.
Каже, що на той час ціни «були абсолютно прийнятні»: 485 євро за 120 мм міну та 260 євро за міну калібру 82 мм. Він вказав ціни за курсом, який був на момент укладання контракту. Додатково потрібно було сплатити за доставлення та 3% «агентських».
«Кошти були перераховані виключно за міни та ніякі заводи на них куплятися не могли», — додав експосадовець.
Лієв також зазначив, що саме він включив в контракт жорсткі штрафні санкції за зрив контракту і прострочення й, зрештою, виставив «Львівському Арсеналу»штрафи разом зі зверненням до правоохоронних органів.
«Саме я ініціював арешт коштів на їхньому рахунку після зриву терміну постачань. Більшість коштів і зараз заарештовані, триває розслідування», — наголосив він.
Крім того, за словами експосадовця, він двічі пройшов «Поліграф», який підтвердив його показання.
Нагадаємо, раніше інший фігурант справи, який також отримав 27 січня підозру, — директор компанії «Львівський Арсенал» Юрій Збітнєв заявив, що він свідомо сплатив контрагентам лише 35% передоплати, «щоб уберегти гроші», оскільки нібито не отримав усіх документів для підтвердження. За словами Збітнєва, він також не знав про можливі російські зв’язки його партнерів із Хорватії, про які розповідали розслідувачі hromadske.
Більше про справу
За даними слідства, у жовтні 2022 року фігуранти уклали з Міноборони контракт на постачання 100 тисяч мінометних пострілів іноземного виробництва. Проте постачання не відбулося, попри зобов’язання розпочати їх у грудні 2022 року. Водночас Міноборони переказало постачальнику озброєнь — підприємству «Львівський арсенал» — 97% суми, передбаченої документом.
Національна поліція та Служба безпеки за сприяння Міністерства оборони 27 січня оголосили підозри п’ятьом фігурантам справи. Усім — за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу, тобто у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, що вчинено організованою групою. За це загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Напередодні Міністерство оборони заявило, що виграло суд на більш ніж 1,5 млрд грн у справі щодо компанії «Львівський арсенал» та непоставлених мін.
- Поділитися: