УКРАЇНА

Суд не призначив покарання міськголові Сум, який удвічі збільшив собі премію

25 квітня, 2018 17:41
УКРАЇНА/Суд не призначив покарання міськголові Сум, який удвічі збільшив собі премію
Зберегти
Вигляд
Сумського міського голову Олександра Лисенка визнали винним в адміністративному правопорушенні, пов’язаному з корупцією.

Сумського міського голову Олександра Лисенка визнали винним в адміністративному правопорушенні, пов’язаному з корупцією. Лисенко безпідставно проголосував за підвищення власної премії зі 150% до 300%, чим порушив закон «Про запобігання корупції».

Про це повідомляється на сайті Зарічного районного суду міста Суми.

Водночас суд не наклав стягнення Лисенку у зв'язку із закінченням термінів притягнення його до відповідальності.

Міський голова у лютому 2017 року всупереч вимогам закону «Про запобігання корупції», закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та при наявному конфлікті інтересів стосовно себе ухвалив рішення про підвищення власної премії.

У суді наголосили, що збільшення розміру премії не було пов’язане ані зі збільшенням обсягу роботи у Лисенка, ані з більш якісним та оперативним виконанням завдань. Причиною стало збільшення рівня своєї зарплатні за рахунок премії.

Сам Лисенко заявив, що використовував премії не на власні потреби, а на допомогу людям, і нібито «призначав собі премії в залежності від того, чи була потреба у допомозі».

Згідно із законом України «Про запобігання корупції», навіть займаючись благодійною діяльністю як благодійник Лисенко не мав права вирішувати такі питання завдяки своїм повноваженням.

Раніше Київська міська рада ухвалила рішення про створення антикорупційної «гарячої лінії». Таким чином українці зможуть анонімно повідомляти про корупцію.

Також Нагадаємо, що Кабмін виявив зловживання на держпідприємствах на суму 50 млн грн.

Більше про:
# корупція
Пов`язані новини