Суд обрав запобіжний захід спійманому на хабарі депутату Трубіцину

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в 14,8 мільйонів гривень депутату Київської міськради від фракції «Слуга народу» Владиславу Трубіцину, якого викрили на одержанні 1,39 мільйона гривень хабаря.

Про це повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у ВАКС.

Такий запобіжний захід діятиме 60 діб, тобто до 9 квітня 2022 року.

Якщо Трубіцин внесе заставу, його звільнять з-під варти під обов'язки не покидати Київ без дозволу, повідомляти про зміну свого місця проживання або роботи, утримуватися від спілкування зі свідками, здати на зберігання закордонний паспорт, а також носити електронний браслет. Обов'язки діятимуть до 9 квітня 2022 року.

Доповнено. Згодом ВАКС також обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному у цій справі — тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 744 тисяч гривень. Запобіжний захід діятиме до 11 квітня 2022 року включно.

Раніше суд також узяв під варту неофіційного помічника Трубіцина Іллю Ліфа з можливістю застави у 2,48 мільйона гривень та заступника директора комунального підприємства «Київська спадщина» Дмитра Ковальчука з можливістю застави у 1,48 мільйона гривень. Вони фігурують у справі про хабар депутату.

Що за справа?

9 лютого НАБУ повідомило про викриття депутата Київради та ще 5 фігурантів на схемі щодо розміщення точок сезонної пересувної торгівлі у Києві. За даними наших джерел у САП, йдеться про Владислава Трубіцина ㅡ він є депутатом від фракції «Слуга Народу» й головою постійної комісії Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою.

Окрім депутата, серед фігурантів справи: його помічник, директор комунального підприємства, заступники директора комунального підприємства, наближена до депутата людина.

За даними слідства, вони організували схему отримання хабарів за забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок та їхнього подальшого безперешкодного використання. Йшлося про сім локацій у Дарницькому, Дніпровському, Шевченківському районах Києва.

Свої «послуги» учасники схеми оцінили в 1,39 млн грн на рік, які згодом вони планували розподілити між собою. Їх викрили на одержанні 1,26 млн грн неправомірної вигоди.