УКРАЇНА

Обрання запобіжного заходу Мартиненку і Переломі: як це було

22 квітня, 2017 15:55
УКРАЇНА/Обрання запобіжного заходу Мартиненку і Переломі: як це було
Зберегти
Вигляд
У Солом'янському суді Києва відбулось засідання з обрання запобіжних заходів двом затриманим у справі щодо завдання збитків ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» – колишньому депутату від «Народного фронту» Миколі Мартиненку і першому заступнику голови правління НАК «Нафтогаз України» Сергію Переломі

У Солом'янському суді Києва відбулось засідання з обрання запобіжних заходів двом затриманим у справі щодо завдання збитків ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» – колишньому депутату від «Народного фронту» Миколі Мартиненку і першому заступнику голови правління НАК «Нафтогаз України» Сергію Переломі.

Спершу суд розглянув справу Мартиненка, після цього – Переломи.

Засідання суду з обрання запобіжного заходу Мартиненку було заплановане на 15:00, однак його початок перенесли через зайнятість судді. 

Зауважимо, що слідчим суддею у даній справі призначено Олександра Бобровника, який також виступав суддею на засіданні у справі відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. 

Сторону обвинувачення представлятимуть ті ж прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, що й у справі Насірова.

Громадське провело пряму трансляцію із зали суду. Дивіться, як це було:

01:00 Прокурори у справі Мартиненка заявляють про тиск на суд з боку «Народного фронту».

00:54 Суд переніс розгляд справи Переломи на 12 годину 22 квітня.

00:47 Депутати подають клопотання про взяття на поруки Перелому.

00:40 Суд у справі Мартиненка перенесено на 10 ранку 22 квітня.

23:00 Адвокати представили 15 заяв народних депутатів і 4 заяви міністрів, які заявляють про готовність взяти на поруки Мартиненка. Тепер усі депутати виступають по черзі та пояснюють, чому вони готові взяти його на поруки.

22:43 Суд продовжує розгляд справи про обрання запобіжного заходу. Наразі невідомі навіть приблизні терміни завершення засідання.

22:00 Суд відхилив клопотання захисту щодо відводу судді Бобровника й у справі Переломи.

21:20 Суд відхилив клопотання про відвід судді Бобровника.

20:50 Мартиненко про розшукуваного нині в Україні депутата Олександра Онищенка: «Я з Онищенком зустрівся в минулому році випадково в Іспанії. Ми з ним зустрілися в готелі, він там готувався до змагань».

20:15 Нова суддя оголосила відкритим засідання, де розгляне клопотання про відвід Бобровника одразу у двох справах Мартиненка та Переломи.

20:10 До зали суду має зайти суддя, який розгляне одразу 2 клопотання сторони захисту, які вимагають відвід Бобровника. Автоматизована система розподілу суддів має визначити суддю, який розгляне це клопотання.

20:04 Мартиненко та його адвокати у залі суду жартують та посміхаються.

20:00 Прокурори заявили, що суддя Бобровник був обраний на розгляд справи автоматизованою системою розподілу суддів, і він є неупередженим щодо Мартиненка.

19:50 У суді оголошено перерву.

19:44 Захист Мартиненка до судді Бобровника: «Я вважаю, що ваша участь і рішення не буде відповідати діючому законодавству України. Нам все рівно, який суддя буде розглядати. Будь-який інший суддя Солом’янського суду. Саме тому заявляємо вам відвід і просимо задовольнити».

19:26 До зали суду завели другого затриманого у справі Сергія Перелому.

19:20 У суді оголошено перерву, суд знаходиться у нарадчій кімнаті, після чого може бути винесено рішення щодо відводу судді Бобровника.

19:12 У свою чергу прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрій Перов у коментарі Громадському повідомив, що наразі суддя «на даний час не вчинив такого, що могло б свідчити про його упередженість щодо Мартиненка».


Прокурор САП Роман Симків

19:00 Захист Мартиненка заявив відвід судді Бобровнику через «його упередженість та наявність провокаційних матеріалів».

Як повідомив керівник САП Назар Холодницький, прокурори клопотатимуть про обрання запобіжного заходу Мартиненку у вигляді арешту на 60 діб з можливістю внесення 300 млн гривень застави.

Також, за словами Холодницького, слідство вимагатиме арешту Переломи на два місяці з альтернативою застави в 100 млн гривень. 

У свою чергу, міністри і депутати від «Народного фронту» хочуть взяти на поруки Мартиненка.

Нагадаємо, 20 квітня екс-депутата Миколу Мартиненка затримали у справі про розкрадання $17 мільйонів. 

Екс-голова комітету Ради з питань паливно-енергетичного комплексу підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 («Створення злочинної організації»), ч. 5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України.

Нагадаємо, у січні 2016 року в НАБУ допитали Мартиненка як свідка у двох справах. Перед цим НАБУ відмовило в порушенні справи щодо офшорів Мартиненка.

20 жовтня того ж року Мартиненко написав заяву про складання мандату та зняття імунітету, після оприлюднення документів депутатом Сергієм Лещенком щодо кримінальних справ. За словами Лещенка, Мартиненко затриманий у справі про отримання «відкатів» за контрактами держпідприємства «Енергоатом». 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини