Суд оголосив вирок співучаснику обстрілу з гранатомета будівлі каналу «112 Україна»

Шевченківський районний суд Києва визнав винним члена «ПВК Семенченка» Костянтина Нікитенка у причетності до обстрілу з гранатомета будівлі телеканалу «112 Україна» у 2019 році. Він отримав 5 років позбавлення волі, проте не сидітиме у в'язниці, якщо не скоїть нового злочину впродовж 3 років.

Про це йдеться у рішенні суду. Ім'я обвинуваченого називає УП з посиланням на матеріали справи.

Суд постановив, що Нікитенко брав участь у дослідженні території довкола будівлі телеканалу. Приміром, він допомагав шукати камери спостереження, а також вираховував найкращий шлях відступу після запланованого обстрілу.

У рішенні суду також ідеться про те, що Нікитенко спостерігав за ситуацією в районі будівлі телеканалу безпосередньо під час обстрілу.

Зрештою, у червні 2021 року він уклав угоду з прокурором про визнання провини. Нікитенка визнали винним за частиною 2 статті 258 (терористичний акт) та частиною 2 статті 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) Кримінального кодексу України.

Детальніше про обстріл

У Києві в ніч на 13 липня 2019 року з гранатомета обстріляли будівлю телеканалу «112 Україна», який нині перебуває під санкціями. Поліція відкрила провадження і кваліфікувала подію як терористичний акт. Унаслідок цього ніхто не постраждав. Згодом справу передали СБУ.

Власник «112 Україна» Тарас Козак тоді назвав обстріл будівлі телеканалу «черговою загрозою незалежним ЗМІ».

Що за «ПВК Семенченка»?

24 березня СБУ та Офіс генерального прокурора заявили, що викрили незаконну приватну військову компанію (ПВК), яка діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій та укладала контракти з різноманітними групами з країн Близького Сходу.

Одним з організаторів ПВК правоохоронці назвали ексдепутата Семенченка. Йому оголосили підозру та спершу відправили під варту, потім — відпустили під домашній арешт, а 26 липня знову взяли під варту.

За даними слідства, у 2018 році колишні бійці батальйону «Донбас» Семен Семенченко, Анатолій Виногродський, Євген Шевченко та Сергій Акимович створили у США компанію Donbass Battalion Corporation. Вони планували отримати контракти на охоронну діяльність в Афганістані, Сирії та Іраку.

Анатолій Виногродський нібито познайомив Семенченка з інвестором із Казахстану Сергієм Борисенком, який виділив їм 1 мільйон доларів. На ці кошти вони знайшли земельну ділянку в селищі Сувид на Київщині, де організували базу для тренувань та зберігання зброї.

За даними слідства, Семенченко їздив до Іраку й Афганістану, намагався підписати там контракти, але йому це не вдалося. Тоді вони з Виногродським створили ТОВ «Донкорп Україна» як українське представництво американської компанії та провадили діяльність ПВК уже на території України. Це, як запевняє слідство, — поза законом.