Суд знову взяв під варту ексдепутата Семенченка, якого підозрюють у створенні незаконної ПВК

Колишнього депутата Семена Семенченка знову взяли під варту після того, як 14 липня суд відпустив його під цілодобовий домашній арешт. Його підозрюють у створенні незаконної приватної військової компанії (ПВК), а також в організації обстрілу будівлі телеканалу «112 Україна».

Про це повідомили на сторінці Семенченка у Facebook, де зокрема транслювали оголошення рішення Солом'янського суду.

Сам Семенченко вважає, що суддя ухвалював рішення під тиском.

«Я чекав цього рішення і свідомо на нього йду. Я знаю, що СБУ натиснула на суддю, а це рішення незаконне. Я ніяк не порушував запобіжний захід», — сказав Семенченко після оголошення рішення.

Нагадаємо, що 14 липня Семенченка відпустили під цілодобовий домашній арешт до 14 вересня включно. Але в СБУ з цим запобіжним заходом не погодилися й оскаржили рішення. Саме цю скаргу і розглянув суд 26 липня.

Під час домашнього арешту Семенченка зобов'язали прибувати до прокурора, слідчого та суду за кожною вимогою, не спілкуватися з іншими фігурантами, свідками у справі, здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон. Ексдепутат мав носити електронний браслет.

До цього з 26 березня Семенченко перебував під вартою.

Інтерв'ю перед СІЗО

20 серпня, коли Семенченко був під домашнім арештом, він дав інтерв'ю нашій програмі «Мокрик По Живому». Зокрема він розповів, що правоохоронці не вилучали зброю безпосередньо на базі його організації. Більше дивіться на нашому YouTube.

У чому звинувачують Семенченка?

24 березня СБУ та Офіс генерального прокурора заявили, що викрили приватну військову компанію (ПВК), яка діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій та укладала контракти з різноманітними групами з країн Близького Сходу.

Можливими організаторами ПВК правоохоронці назвали зокрема ексдепутата Семенченка. Йому оголосили підозру та відправили під варту щонайменше до 24 травня. 14 липня його відпустили під домашній арешт.

У травні СБУ також оголосила Семенченку підозру в організації обстрілу з гранатомета будівлі телеканалу «112 Україна» у липні 2019 року в Києві.

Тоді внаслідок обстрілу ніхто не постраждав. Власник «112 Україна» Тарас Козак назвав обстріл будівлі телеканалу «черговою загрозою незалежним ЗМІ». Поліція відкрила провадження і кваліфікувала подію як терористичний акт, а згодом справу передали СБУ.