Міжнародний суд ООН у Гаазі 3 червня почне розгляд заперечень Росії щодо наявності в суду юрисдикції щодо позову «Україна проти Росії».

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль у Facebook.

Вона нагадала, що позов від 2017 року стосується застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

«О 10 годині ранку Суд в Гаазі почне розгляд заперечень Росії щодо наявності в суду юрисдикції щодо нашого великого позову. Росія скористалася своїм правом і зробила все можливе для того, щоб затягнути розгляд справи по суті», — повідомила Зеркаль.

Вона також додала, що більшість українських матеріалів буде оприлюднено на сайті суду.

«Це саме те, чого росіяни намагаються уникнути всіма можливими шляхами, включаючи юридичну гімнастику та еквілібристику», — зазначила заступник міністра.

За її словами, у МЗС морально готові до чергової порції російської пропаганди під час виступу представників РФ.

«Незважаючи на те, що наша делегація є набагато меншою за російську, вона складається з перевірених часом представників МЗС, СБУ, ГПУ, які безпосередньо розслідують справи щодо збиття МН17, терористичних актів в Маріуполі, Краматорську, Волновасі, забезпечують надання міжнародно-правової допомоги та брали участь в усіх переговорах з росіянами щодо цих питань», — написала Зеркаль.

Поділитись: