Суд Панами остаточно закрив справу щодо п'ятого президента України Петра Порошенка, яку ініціював перший заступник керівника адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов.

Про це повідомив адвокат Порошенка Ілля Новіков.

У серпні за заявою Портнова у Панамі порушили кримінальне провадження щодо Порошенка. У заяві Портнов звинуватив Порошенка у відмиванні доходів, отриманих злочинним шляхом. Так, компанії, начебто пов'язані з Порошенком, легалізували гроші, отримані злочинним шляхом.

У жовтні адвокат Порошенка Ілля Новіков повідомив, що прокуратура Панами закрила справу, однак Портнов заперечив цю інформацію.

«Наші панамські колеги спеціально подали клопотання про уточнення формулювання рішення про закриття справи, в якому спочатку була фраза «de manera provisional» (можна перекласти як «тимчасово», але насправді — «аж до іншого рішення»). Суд Панами погодився і доручив прокурору прибрати цю фразу з тексту рішення, оскільки встановлено, що складу злочину немає і рішення є остаточним», — написав адвокат.

Він також повідомив, що паралельно у справі про давання неправдивого свідчення під присягою щодо Портнова Порошенко визнали потерпілим.

Зазначимо, що загалом ДБР розслідує 12 справ стосовно п’ятого президента України Петра Порошенка.

Нагадаємо, 10 грудня Державне бюро розслідувань відкрило кримінальну справу щодо п'ятого президента Петра Порошенка за фактом можливої ​​державної зради за узгодження Мінських угод.

18 листопада Державне бюро розслідувань направило до Генеральної прокуратури проєкт підозри п'ятому президенту України Петру Порошенку.

Проєкт підозри стосується можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року.

Сам Порошенко назвав цю підозру «абсолютною дурістю».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile