Суд Південної Кореї підтвердив заборону на секс між чоловіками в армії

Конституційний суд Південної Кореї підтримав закон, що забороняє одностатевий секс між чоловіками, які служать в армії. Судді аргументували це загрозою боєготовності.
Про це повідомляє CNN.
Суд відмовився визнати неконституційним пункт у Військово-кримінальному законі, який забороняє «анальний статевий акт» або «будь-який інший непристойний акт» під час служби. За це в країні загрожує до 2 років ув'язнення.
Хоча в законі прямо не йдеться про одностатеві стосунки, у судовій практиці зазвичай розуміють саме це. Проти закону вже давно виступають ЛГБТ-активісти, які вважають його дискримінаційним. У минулому закон використовувався для ув'язнення десятків чоловіків, що критики назвали «полюванням на геїв».
У своєму рішенні Конституційний суд зазначив, що дозвіл одностатевих стосунків між солдатами поставить під загрозу дисципліну в армії та може перевернути її ієрархію. Такі статеві акти можуть «заподіяти серйозну шкоду збереженню бойової потужності збройних сил країни», якщо вони будуть скоєні під час виконання службових обов’язків, ідеться в документі.
Проте чотири судді, які не погодилися, дійшли висновку, що трактування статті є «абстрактним і двозначним». Троє з них також застерегли від обмеження сексуальної орієнтації людини.
Незрозуміло, чи закон забороняв «непристойні дії» лише між одностатевими солдатами, чи також між чоловіками та жінками, відзначили судді.
Група активістів Rainbow Action Against Sexual Minority Discrimination назвала рішення Конституційного суду невтішним і розкритикувала суддів за неспроможність захистити права меншин.
Права ЛГБТ-спільноти в Південній Кореї
Хоча Південна Корея юридично не визнає одностатеві шлюби, активісти кажуть, що за останні роки в правах ЛГБТ-спільноти вдалося досягти прогресу.
У лютому суд ухвалив рішення на користь одностатевої пари, яка домагалася рівних переваг для здоров’я. Позивач звернувся до суду після того, як уряд почав стягувати з нього внески, хоча той мав статус «утриманець із подружжя» щодо свого партнера. Активісти сприйняли це рішення як перше визнання законних прав одностатевих пар.
Але останніми місяцями також спостерігався сплеск опору з боку християнських і консервативних груп. Наприклад, у травні, на найбільшому ЛГБТ-прайді в Південній Кореї, не вдалося отримати ліцензію на проведення щорічного Сеульського фестивалю квір-культури. Замість нього відбувся християнський молодіжний концерт.
- Поділитися: