ENRU

Суд дозволив розслідування щодо екс-заступника глави МВС часів Януковича

Печерський райсуд Києва дозволив прокуратурі почати досудове розслідування щодо колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Віктора Ратушняка. 

Про це повідомила прес-секретарка генерального прокурора Лариса Сарган.

Ратушняк працював за президентства Віктора Януковича, аж до 4 березня 2014. Екс-заступнику міністра інкримінують перевищення влади та службових повноважень «у складі організованої злочинної групи».

Зазначається, що Ратушняк давав вказівки правоохоронним органам перешкоджати проведенню мітингів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників, організації умисних вбивств та замахів на учасників акцій протесту в центрі Києва у 2014 році.

Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється також відносно інших екс-посадовців  — президента України Віктора Януковича, голови Служби безпеки України Олександра Якименка та його першого заступника Володимира Тоцького.

Нагадаємо, Генпрокуратура повідомила про підозру низці осіб в убивстві з вогнепальної зброї правоохоронців під час подій Євромайдану.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану».