Суд позбавив засновника WikiLeaks Джуліана Асанжа громадянства Еквадору
Суд в Еквадорі позбавив засновника платформи WikiLeaks Джуліана Асанжа громадянства цієї країни, яке він отримав у 2018 році. Рішення переглянули через невідповідності у документах.
Про це пише AP.
Суд еквадорської провінції Пічинча позбавив Асанжа громадянства після позову міністерства закордонних справ Еквадору. Влада країни заявила, що в документах засновника WikiLeaks була низка невідповідностей, різні підписи, несплачені збори тощо.
Про позбавлення громадянства Еквадору Асанжа повідомили листом. Його адвокат Карлос Поведа заявив, що рішення ухвалили без належної правової процедури, а самому Асанжу не дозволили бути присутнім в цій справі. Він зазначив, що рішення оскаржуватимуть.
«Це більше, ніж просто громадянство, це питання поваги до права та дотримання належної правової процедури при позбавленні громадянства», ㅡ сказав він.
Хто такий Джуліан Асанж і чим він відомий?
Джуліан Асанж — інтернет-активіст з Австралії, який заснував WikiLeaks у 2006 році. Асанж став відомий після публікації на WikiLeaks надсекретних даних про шпигунські скандали, корупцію у вищих колах влади, військові злочини та дипломатичні таємниці.
Одним із найбільш гучних скандалів за участі Асанжа була публікація в 2010 році відео, де американські літаки в Багдаді вбивають мирних жителів; серед загиблих виявилися й журналісти Reuters. Також WikiLeaks оприлюднив розсекречені документи Держдепартаменту США й Пентагону, які викрили діяльність США на Близькому Сході.
Під час передвиборчої кампанії у США 2016 року WIkiLeaks опублікував електронні листи Гілларі Клінтон, написані під час її перебування на посаді держсекретаря. З них стало відомо, що вона користувалася особистою поштою для обговорення державних справ. Критики Асанжа навіть стверджували, що саме через це на виборах 2016 року переміг Дональд Трамп.
Закидають викривачеві й співпрацю з російським пропагандистським телеканалом RT, де у 2012 році вийшла серія програм-інтерв'ю, які він спродюсував. Гостями шоу були, зокрема, один із лідерів радикального шиїтського руху «Хезболла» Хасан Насрала, словенський філософ Славой Жижек, прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан тощо.
У США Асанжа звинувачують у публікації імен секретних джерел і змові з інформатором, колишнім військовим аналітиком розвідки США. Максимальне покарання, яке може загрожувати викривачеві у США, — 175 років в'язниці.
- Поділитися: