Проти Джуліана Асанжа висунули нове обвинувачення — у змові з хакерами з Anonymous і не лише
Міністерство юстиції США висунуло засновнику платформи WikiLeaks Джуліану Асанжу ще одне звинувачення — йдеться про змову з хакерами з угруповань штибу Anonymous, внаслідок чого вони отримали доступ до секретних відомостей уряду США.
Про це повідомляє пресслужба Мін’юсту США.
Зазначається, що нове обвинувачення не містить нових злочинних епізодів, окрім тих, які вже інкримінуються Асанжу, але уточнює їхні деталі.
Зокрема, обвинувачення заявляє, що засновник та працівники WikiLeaks найняли хакера з Anonymous для незаконного отримання інформації з комп’ютерної мережі компанії США, яка надає послуги у сфері розвідки.
У заяві Міністерства юстиції зазначається, що Асанж «неодноразово виступав на конференціях хакерів і хвалився своєю репутацією "відомого хакера-підлітка в Австралії" та заохочував інших до хакерства з метою отримання інформації для WikiLeaks».
Нагадаємо, наразі Асанж перебуває під вартою у Великій Британії, де очікує рішення щодо екстрадиції у США. Суд у його справі через пандемію коронавірусу перенесли на вересень 2020 року.
Джуліан Асанж — інтернет-активіст, заснував Wikileaks у 2006 році. Народився в Австралії, також має громадянство Еквадору. Опублікував надсекретні дані про шпигунські скандали, корупцію у вищих колах влади, військові злочини та дипломатичні таємниці.
У США Асанжа звинувачують у публікації імен секретних джерел і змові з інформатором, колишнім військовим аналітиком розвідки США. Максимальне покарання, яке може загрожувати Ассанжу в США, — 175 років в'язниці.
Нагадаємо:
- Засновника платформи Wikileaks, що опублікувала сотні секретних документів уряду США, затримали 11 квітня 2019 року. Поліції вдалося затримати Джуліана Ассанжа після того, як посольство Еквадору в Лондоні, де він мешкав останні сім років, перестало надавати йому притулок.
- Під час передвиборчої кампанії у США 2016 року WIkileaks опублікував електронні листи Гілларі Клінтон, написані під час її перебування на посаді держсекретаря. З них стало відомо, що вона користувалася особистою поштою для обговорення державних справ. Це значним чином вплинуло на перебіг передвиборчої кампанії.
- 19 лютого під час судового засідання у Лондоні у справі Ассанжа його адвокатка сказала, що колишній американський конгресмен Дану Рорабахер у серпні 2017 року «за вказівкою президента (США — ред.) запропонував помилування чи певний спосіб визволення, якщо Ассанж… скаже, що Росія не мала стосунку до витоку (електронного листування — ред.) Національного комітету Демократичної партії США».
- У Білому домі інформацію про можливе помилування Ассанжа заперечили.
- Поділитися: