Богунський районний суд Житомира присудив відшкодування моральної компенсації працівнику ДАІ Віктору Тищенку, який переслідував учасника Революції Гідності Сергія Прохора.

Про це йдеться в рішенні від 6 листопада 2019 року.

Суд постановив стягнути з держави 300 тисяч гривень за моральну компенсацію.

«Суд прийняв доводи позивача щодо наявності моральної шкоди з огляду на те, що виражалось в приниженні честі, гідності, репутації як працівника правоохоронного органу, постійних сварок зі своїм оточенням, втраті друзів, роботи, колишнього соціального статусу, відчуття повної несправедливості щодо незаконного переслідування, став закритим по характеру, відлюдкуватим, погано спав, втратив апетит, втратив сенс до свого життя, перебував в постійному стресі, очікуючи що його незаконно засудять за надуманий злочин, який він не вчиняв», — йдеться в рішенні.

Адвокат та голова Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро Роман Маселко нагадав у Facebook, що автівку учасника Революції Гідності Прохора помітили під час поїздки до резиденції президента-втікача Віктора Януковича в Межигір'ї.

«По стандартній схемі, на підставі липового рапорту інспектор ДАІ Віктор Тищенко склав на Прохора протокол, що він начебто не зупинився на вимогу ДАІшника по дорозі до Межигір'я», — написав адвокат.

За його словами, суд двічі виправдав Тищенко, але Апеляційний суд скасовував ці рішення. Третє виправдання не скасували апеляцією, а у 2018 році Верховний суд ухвалив, що «надані стороною обвинувачення докази не доводять вини» інспектора.

Адвокат зазначив, що після виправдання колишній працівник ДАІ почав вимагати від держави відшкодування моральної шкоди за те, що його несправедливо судили. У результаті Житомирський суд задовольнив його позов.

Поділитись: