Максим Владимеренков
Фото:

Вікторія Рощина / Громадське

Печерський районний суд Києва продовжив термін тримання під вартою на один місяць Максиму Владимеренкову — підозрюваному виконавцю вбивства Віталія Олешка «Сармата». Тим самим частково задовольнивши клопотання сторони обвинувачення. Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

Прокуратура наголошувала на ризиках втечі підозрюваного, переховування від слідства. Адвокат просив відмовити у задоволенні клопотання, наголошуючи на тому, що його підзахисний має міцні соціальні зв'язки , дружину, нещодавно в нього народилася донька.

Сам підозрюваний сказав, що у Бердянськ приїхав лише відпочивати, з Матюшиним займався у спортивному залі. А на питання чи був знайомий з новим фігурантом злочину - Віктором Власюком, сказав, що не пригадує таку особу. А також додав, що не має відношення до «Торнадо».

Нагадаємо, 31 липня в день вбивства Віталія Олшека поліція затримала чотирьох підозрюваних у вбивстві «Сармата» Артема Матюшина, Олександра Обухова, Миколу Ломаку та Максима Владимиренкова.

За даними слідства, 30 липня Владимиренков прибув до Бердянська на автомобілі Mazda разом з трьома іншими підозрюваними. Впродовж дня машина була помічена біля будинку Віталія Олешка.

Наступного дня двоє з підозрюваних Матюшин та Ломака, пересіли у «Таврію» і після скоєння злочину тікали на цьому авто до вулиці Ямбольська, де їх очікувала Mazda, в якій перебували Обухов та Владимиренков.

Матюшин та Ломака покинули «Таврію», залишивши там рушницю, з якої було вчинено вбивство. На Mazda чоловіки вчотирьох вирушили до Дніпра та були затримані у Василівці.

Наприкінці серпня один з чотирьох підозрюваних Артем Матюшин зізнався у скоєному та дав викривальні покази на ймовірного організатора злочину — бердянського бізнесмена Михайла Сігіду. Його затримали на початку вересня. 3 січня запорізький апеляційний суд відхилив скарги захисників Сігіди з проханням звільнити підозрюваного з під варти.

У грудні стало відомо, що ймовірним замовником вбивства є дніпровський бізнесмен Євген Бродський.

18 грудня Бродського взяли під варту два місяці без можливості виходу під заставу.

26 грудня начальник кримінальної поліції України В’ячеслав Аброськін в інтерв’ю Громадському назвав прізвище нового фігуранта справи вбивства учасника бойових дій, активіста Віталія Олешка «Сармата». Ним виявився 37-річний мешканець Дніпра, колишній представник батальйону «Торнадо» Віктор Власюк. Він за даними слідства очолює злочинне угруповання Дніпра, до якого входили ймовірні виконавці вбивства Віталія Олешка, теж колишні «торнадівці». Попередньо до Бердянська виїжджала ще одна група, яка стежила за Олекшком. У складі неї також був Олександр Обухов.

8 січня апеляцію у справі ймовірного виконавця вбивства «Сармата» Обухова перенесли через те що в адвоката закінчились повноваження.

Нагадаємо, 31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Убивство «Сармата»: що відомо про учасника війни на Донбасі та активіста Віталія Олешка

Чотирьом особам повідомили про підозру у вбивстві Олешка. Раніше поліція повідомляла про затримання п'ятьох підозрюваних у справі.

Поділитись: