Олександр Обухов
Фото:

Вікторія Рощина / Громадське

Печерський районний суд Києва продовжив термін тримання під вартою на один місяць Олександру Обухову - підозрюваному виконавцю вбивства Віталія Олешка «Сармата». Тим самим частково задовольнивши клопотання сторони обвинувачення. Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

Прокуратура наголошувала на ризиках втечі підозрюваного, переховування від слідства. Адвокат просив відмовити у задоволенні клопотання, зазначивши, що нових доказів вини його підзахисного слідство не встановило.

Сам підозрюваний сказав, що не винний, просто «підпрацьовував таксистом», а коли зібралася група людей, вони поїхали на море. Але водночас, у коментарі Громадському сказав, що заочно знав одного з підозрюваних у вбивстві — Артема Матюшина, вони тренувалися у спортивному залі.

Також чоловік підтвердив, що знайомий із новим фігурантом вбивства «Сармата» — Віктором Власюком: «Так я знайомий з ним з дитинства, але я не служив у «Торнадо», — сказав Обухов.

Чоловік також підтвердив інформацію, що виїжджав у Бердянськ разом із іншими підозрюваними Денисом Зеленкіним і Тарасом Мовчаном до вбивства Олешка, але нібито теж просто підпрацьовуючи таксистом і на відпочинок. Водночас, саме ця група, за даними слідства, стежила за «Сарматом» напередодні вбивства.

Обухов також зазначив, що проживання у готелі їм оплачував певний бізнесмен і з ним зустрічався Артем Матюшин. А от він на цю зустріч не ходив і не спілкувався з бізнесменом.

Нагадаємо, у день вбивства Віталія Олешка поліція затримала чотирьох підозрюваних: Артема Матюшина, Олександра Обухова, Миколу Ломаку та Максима Владимиренкова.

Обухов є уродженцем Дніпра, там і мешкав. За інформацією слідства, він приїхав до Бердянська на автомобілі «Mazda-6» разом з іншими підозрюваними, де вони за попередньою змовою діяли за розподіленими ролями.

Саме Олександр Обухов, за даними слідства, перебував за кермом «Mazda-6», в котру після вбивства Віталія Олешка пересіли два інших підозрюваних — Артем Матюшин та Микола Ломака, і де перебував четвертий підозрюваний Максим Владимиренков. Чоловіки вирушили до Дніпра. В такому складі їх і затримали у Василівці.

Наприкінці серпня один з чотирьох підозрюваних Артем Матюшин зізнався у скоєному та дав викривальні покази на ймовірного організатора злочину — бердянського бізнесмена Михайла Сігіду. Його затримали на початку вересня. 3 січня запорізький апеляційний суд відхилив скарги захисників Сігіди з проханням звільнити підозрюваного з під варти.

8 січня апеляцію у справі ймовірного виконавця вбивства «Сармата» Обухова перенесли через те що в адвоката закінчились повноваження.

Нагадаємо, 31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Убивство «Сармата»: що відомо про учасника війни на Донбасі та активіста Віталія Олешка

Чотирьом особам повідомили про підозру у вбивстві Олешка. Раніше поліція повідомляла про затримання п'ятьох підозрюваних у справі.

Поділитись: