Ймовірний організатор вбивства Віталія Олешка Михайло Сігіда
Фото:

Вікторія Рощина/Громадське

Печерський районний суд Києва продовжив до 13 квітня термін тримання під вартою Михайлу Сігіді — ймовірному організатору вбивства Віталія Олешка «Сармата».

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

Сторона обвинувачення клопотала про продовження арешту до 15 квітня, ґрунтуючись на ризиках втечі підозрюваного, тиску на свідків, перешкоджання слідству.

Під час засідання прокурор Юрій Грицай наголосив, що Сігіда організовував діяльність ймовірних виконавців вбивства, надавав їм зброю, ключі від «Таврії», житло та інформував про місце проживання Віталія Олешка та його повсякденний ритм життя.

Також, за даними слідства, Сігіда був знайомий з ймовірним замовником вбивства Євгеном Бродським та Віктором Власюком, спілкувався з ними до вбивства та після. В Євгена Бродського, за даними слідства, він проживав після злочину, а за три дні виїхав з родиною до Криму. Також прокурор наголосив, що термін досудового слідства продовжено до 15 квітня 2019 року для проведення певних експертиз, у клопотанні також додані матеріали негласних розшуково-слідчих дій, зокрема телефонні розмови між підозрюваними, в яких фігурує Михайло Сігіда.

Адвокати Сігіди просили відпустити їхнього підзахисного під заставу або домашній арешт, наголошуючи на тому, що він має міцні соціальні зв'язки, роботу. Зокрема захисники долучили до матеріалів справи копії свідоцтв про народження дітей Сігіди, характеристику з місця роботи ТОВ «Надзвичайно гарні люди-2017», де Сігіда працює директором та довідку про погіршення самопочуття Сігіди.

Адвокати додали, що підозра Сігіді є необґрунтованою, а ризики непідтвердженими. Зокрема захисники наголосили, що їхній підзахисний 14 вересня повернувся до України, а свідчення Матюшина, як співобвинуваченого не можуть бути взяті до уваги, відповідно до пунктів ЄСПЛ і до того ж Матюшина, як підозрюваного не попереджали про кримінальну відповідальність за надання свідчень. Також адвокати заявили, що Сігіда не може тиснути на свідків та перешкоджати слідству, а матеріали НСРД ще потібно перевірити на достовірність.

Сам підозрюваний підтримав своїх адвокатів та наголосив, що на нього здійснювали тиск співробітники поліції, вимагаючи підписатися під «готовими свідченнями».

Нагадаємо, Михайла Сігіду затримали на початку вересня. За даними слідства, саме він організовував та координував дії ймовірних виконавців злочину, надавав їм зброю, гроші та автомобіль, на якому підозрювані у вбивстві приїхали вбивати Віталія Олешка. Михайло Сігіда має бізнес у Бердянську, зокрема очолює клуб «Мохіто» у якому, за інформацією побратимів Олешка, дуже часто помічали самого Сігіду у компанії народного депутата України Сергія Валентирова, з яким у «Сармата» був конфлікт. Віталій звинувачував Валентирова у роботі на іншого народного депутата Олександра Пономарьова, йому «Сармат» закидав роботу пов'язаної з ним компанії «Агрінол» на Росію.

Після затримання Сігіди у ЗМІ з'явилося відео, на якому підозрюваний Сігіда у компанії Сергія Валентирова та двох помічників Олександра Пономарьова (Максима Кривуня та Миколи Рудницького).

Втім обидва депутати у коментарі Громадському заявили, що не мали близьких стосунків із Сігідою, не розуміють чому його затримали.

16 грудня поліція затримала ймовірного замовника вбивства «Сармата». Ним виявився 34-річний бізнесмен із Дніпра.

8 лютого у Львові поліція затримала сьомого фігуранта вбивства «Сармата» Віктора Власюка. Наразі він відбуває покарання за стрілянину.

Наразі справа вбивства Сармата об'єднана ще з однією — розбійний напад на родину Поплавських у Дніпрі, що мав місце 4 липня 2018 року. У ній підозрюваними проходять четверо осіб так званої групи Власюка: Мовчан, Зеленкін, Кузнєцов, Смірнов.

Слідство вважає, що ці дві справи пов'язані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ким був та за що боровся Віталій Олешко «Сармат»

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ, а відтак потрапив у полон до самопроголошеної«ДНР».

Поділитись: