ENRU

Суд продовжить розглядати справу про держзраду Януковича у четвер 28 вересня

Оболонський райсуд Києва продовжить розглядати справу щодо обвинувачення екс-президента Віктора Януковича у державній зраді у четвер 28 вересня.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Суддя Владислав Дев’ятко ухвалив таке рішення, оскільки адвокат Януковича Максим Герасько на початку засідання попередив суд, що не зможе брати участь у засіданні після 11:00. Захисник має іншу справу, розгляд якої призначено на сьогодні.

Засідання розпочалося із клопотань захисника. Він вимагав, щоб суд відсторонив прокурора Максима Крима і залишив у справі лише одного прокурора зі сторони обвинувачення.

«Підтримка обвинувачення двома прокурорами суперечить принципу рівності сторін у судовому процесі, у тому числі, оскільки щахист не мав достатньо часу для ознайомлення з матеріалами справи», — заявив Герасько.

Суд відмовив у задоволенні цього клопотання.

Далі захисник клопотав про відкладення розгляду справи до узгодження правової позиції захисту та обвинувачення. За його словами для цього йому необхідно ознайомитися з усіма томами справи та з'їздити у Ростов на Дону до Януковича.

«Прошу забезпечити фвнансування для поїздки у Ростов на Дону за місцем фактичного проживання мого клієнта для узгодження правової позиції», — заявив він.

Але суд відмовив і у цьому клопотанні.

На наступному засіданні суд має продовжити розглядати матеріали справи.

Раніше адвокат Герасько вимагав відкласти розгляд справи, заявив про тиск на суд і також викликав поліцію після відмови в задоволенні його клопотань.

21 вересня суд продовжив розгляд справи Януковича. Президент-утікач звинувачується у державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями, колишньому президенту загрожує до 15 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram