Печерський райсуд Києва призначив примусову психіатричну експертизу поліцейським Роману Мариновському та Андрію Курті, підозрюваним у причетності до перестрілки у Княжичах на Київщині.

Печерський райсуд Києва призначив примусову психіатричну експертизу поліцейським Роману Мариновському та Андрію Курті, підозрюваним у причетності до перестрілки у Княжичах на Київщині.

Про йдеться в ухвалі суду, передають «Українські Новини».

Згідно з матеріалами суду, під час досудового розслідування отримано дані про те, що Курта «без з'ясовних причин здійснив із автомата Калашникова не менше 3 прицільних пострілів по вікну службового автомобіля поліції охорони у Княжичах».

При тому, що автівка була на відстані не більше 1 метра від нього і була освітлена фарами.

Крім того, ГПУ стверджує, що Мариновський «незаконно дав вказівку своїм підлеглим і співробітникам КОРД відкрити вогонь по машині поліції охорони і сам здійснював постріли в її бік».

«Таким чином, у слідства виникла необхідність установлення розладів психічної діяльності (затьмарення свідомості, порушення сприйняття, мислення, волі, емоцій, інтелекту або пам'яті) у підозрюваних поліцейських», — йдеться у повідомленні.

ГПУ просила суд призначити стаціонарну психіатричну експертизу. Суд 28 листопада надав слідчому дозвіл на примусове залучення підозрюваних для психіатричної експертизи на строк не більше 2 місяців.

Експертиза буде проводитися фахівцями Київського міського центру судово-психіатричної експертизи.

Під час перевірки психіатри повинні встановити, чи страждали підозрювані під час здійснення ними вищевказаних дій будь-якими психічними захворюваннями, чи потребують вони медичного лікування і чи є вони осудними.

Зазначається, що рішення суду підлягає негайному виконанню.

Курта і Мариновський у вересні були взяті під домашній арешт.

ДИВІТЬСЯ: Стрілянина у Княжичах: нові деталі.

Уночі 4 грудня 2016 року в селищі Княжичі Київської області в результаті перестрілки між співробітниками Служби держохорони і поліції загинуло 5 осіб. Пізніше МВС України оголосило імена загиблих у перестрілці. 

Генеральна прокуратура 30 серпня вручила підозри двом колишнім та одному чинному поліцейським: екс-керівникові карного розшуку поліції Києва Леоніду Куряті, екс-заступникові начальника карного розшуку Шевченківського райвідділу поліції Києва Роману Мариновському та старшому інспекторові спецпідрозділу КОРД Андрію Курті.

Також генеральний прокурор Юрій Луценко анонсував іще вісім підозр у справі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Півроку без правди: чому досі не названі винні у перестрілці правоохронців у Княжичах

Поділитись: