Шостий апеляційний адміністративний суд скасував дозвіл на будівництво житлового комплексу «Патріотика на озерах» на Осокорках у Києві. Так суд задовольнив позов громадської організації «Екопарк Осокорки».

Про це ініціативна група громадської організації повідомила у Facebook.

Позивачі вимагали скасувати дозвіл на будівництво другої черги комплексу. Суд відмовив у задоволенні позову, але активісти подали апеляцію й колегія суддів задовольнила цю скаргу в повному обсязі. 

Нагадаємо, компанія-забудовник «Контактбудсервіс» отримала від Київради земельну ділянку біля озера Небреж під оренду ще у 2005 році, але досі нічого на них не зводила, а У 2018 році банк «Аркада» заявив про плани звести на цій ділянці 43 будинки на 24–27 поверхів (комплекс «Патріотика»). Жителі мікрорайону виступили проти таких планів та вимагають створення на озерах ландшафтного парку «Екопарк Осокорки».

У травні 2018-го у Києві на «Осокорках» була серія сутичок між представниками «Національного корпусу», «Національних дружин» та охоронною службою забудовника. Представники «Нацкорпусу» заявляли, що прийшли «на допомогу» місцевим мешканцям, які довгий час протестують проти будівництва житлового масиву «Патріотика».

У січні 2019 року Київрада розірвала договір оренди земельних ділянок «Патріотики на озерах». У квітні депутати схвалили проект рішення про створення ландшафтного парку «Осокорківські луки».

Поділитись: