Верховний суд американського штату Вашингтон скасував смертну кару на території штату через невідповідність Конституції.

Рішення про скасування цього покарання судді ухвалили одноголосно. Смертну кару визнано неконституційною та «расово упередженою».

У 2014 році губернатор штату Джей Інсле наклав мораторій на смертну кару. Верховний суд остаточно скасував це покарання і постановив замінити його на довічне ув’язнення.

Як зазначає видання, на сьогодні у тюрмах Вашингтона перебувають 8 людей, засуджених до смертної кари.

Вашингтон став 20 американським штатом, на території якого заборонили страчувати в’язнів.

Смертна кара передбачена федеральним законодавством США, її застосовують у 30 штатах. Згідно з восьмою поправкою Конституції, застосовувати смертну кару можна лише проти винних у вбивстві з обтяжуючими обставинами, які є повнолітніми.

Як повідомлялося, Римо-католицька церква змінила своє вчення, аби оголосити смертну кару неприпустимою формою покарання незалежно від обставин.

У квітні 2018 року в Індії ввели смертну кару за зґвалтування дітей віком до 12 років.

За даними ООН у 2017 році більшість смертних вироків у світі припадає на чотири країни: Китай, Іран, Саудівська Аравія та Ірак.

Україна 18 вересня 2017 приєдналися до Альянсу боротьби з торгівлею знаряддями катувань та виконання смертної кари, ініційованому Європейським союзом.

У Парламентській асамблеї Ради Європи назвали черговий смертний вирок у Білорусі нелюдським покаранням, неприйнятним у Європі.

Поділитись: