Світ / США

Суд скасував смертну кару в штаті Вашингтон

The Washington Post
Світ/США/Суд скасував смертну кару в штаті Вашингтон
Зберегти
Вигляд
Верховний суд американського штату Вашингтон скасував смертну кару на території штату через невідповідність Конституції.

Рішення про скасування цього покарання судді ухвалили одноголосно. Смертну кару визнано неконституційною та «расово упередженою».

У 2014 році губернатор штату Джей Інсле наклав мораторій на смертну кару. Верховний суд остаточно скасував це покарання і постановив замінити його на довічне ув’язнення.

Як зазначає видання, на сьогодні у тюрмах Вашингтона перебувають 8 людей, засуджених до смертної кари.

Вашингтон став 20 американським штатом, на території якого заборонили страчувати в’язнів.

Смертна кара передбачена федеральним законодавством США, її застосовують у 30 штатах. Згідно з восьмою поправкою Конституції, застосовувати смертну кару можна лише проти винних у вбивстві з обтяжуючими обставинами, які є повнолітніми.

Як повідомлялося, Римо-католицька церква змінила своє вчення, аби оголосити смертну кару неприпустимою формою покарання незалежно від обставин.

У квітні 2018 року в Індії ввели смертну кару за зґвалтування дітей віком до 12 років.

За даними ООН у 2017 році більшість смертних вироків у світі припадає на чотири країни: Китай, Іран, Саудівська Аравія та Ірак.

Україна 18 вересня 2017 приєдналися до Альянсу боротьби з торгівлею знаряддями катувань та виконання смертної кари, ініційованому Європейським союзом.

У Парламентській асамблеї Ради Європи назвали черговий смертний вирок у Білорусі нелюдським покаранням, неприйнятним у Європі.

Пов`язані новини