Суд США вирішив надати «кокаїновим бегемотам» Ескобара статус людей. Навіщо?
Федеральний суд США ухвалив, що нащадки бегемотів Пабло Ескобара мають мати такі ж законні права на захист, як і люди. Ці тварини живуть у колумбійському маєтку колишнього наркобарона та загрожують місцевій фауні, тому їх хочуть стерилізувати.
Про це пише Vice.
Позов до суду від імені бегемотів подала благодійна організація «Фонд захисту тварин» (ALDF), яка захотіла зробити цих тварин «зацікавленими особами» у справі щодо їхньої стерилізації.
Це перший випадок, коли тваринам надали такий юридичний статус. Тепер інтереси тварин зможе представляти законний представник — наприклад, ALDF.
«Тварини мають право не піддаватися жорстокому поводженню й експлуатації, і невизнання судами США їхніх прав перешкоджає можливості забезпечити дотримання чинних законодавчих заходів захисту», — сказав виконавчий директор ALDF Стівен Веллс.
ALDF також подав позов за право відсторонити двох експертів щодо стерилізації.
Наразі у Колумбії є понад 80 «кокаїнових бегемотів». З них 24 уже стерилізували. Як пише Vice, геніталії бегемота дуже важко ідентифікувати та видаляти. Навіть досвідчені ветеринари змушені вводити в організм тварин наркотики та проводити додаткові обстеження, щоб визначити стать тварини. А стерилізація ще складніша та коштує до 50 тисяч доларів.
Що це за бегемоти?
«Кокаїнові бегемоти» Колумбії, попри свою назву, не мають нічого спільного із наркотиками. Так тварин прозвали через їхнього власника — покійного наркобарона Пабло Ескобара, який ще у 1980-х роках завіз їх до свого приватного звіринця. Ескобар привіз одного самця і трьох самок бегемотів та поселив їх на своєму ранчо Hacienda Nápoles.
Після того, як у 1993 році поліція застрелила наркобарона, а його маєток перейшов до управління влади країни, більшість тварин зі звіринця Ескобара перемістили до зоопарку. Однак чотирьох бегемотів не чіпали: їх важко було зловити та транспортувати.
Тоді місцева влада вирішила, що природа зробить своє і тварини просто з часом помруть.
Але сталося навпаки: через те, що в новій місцевості не було хижаків, бегемоти активно розплодилися. Дехто навіть називає «кокаїнових бегемотів» Ескобара найбільшим стадом за межами їхньої рідної Африки.
Тварини вже встигли нашкодити місцевим: через їхні відходи знижується рівень кисню у водоймах, вони крадуть продукти, топчуть врожай та інколи нападають на людей. У травні 2020 року 45-річний місцевий житель отримав серйозні травми внаслідок нападу бегемотів.
- Поділитися: