Суд у Херсоні арештував колишнього чиновника, який до анексії Криму, займав посаду в апараті Севастопольської міської держадміністрації Олега Кизименка. СБУ підозрює його у державній зраді.

Суд у Херсоні арештував колишнього чиновника, який до анексії Криму, займав посаду в апараті Севастопольської міської держадміністрації Олега Кизименка. СБУ підозрює його у державній зраді.

Про це йдеться у повідомленні Херсонського міського суду.

Суддею Ярославом Мусулевським було розглянуто клопотання СБУ  про застосування щодо Кизименка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Зазначається, що екс-чиновника підозрюють за ч. 1 ст. 111 КК України — «державна зрада».

Кизименко з 2012 року, до анексії Криму, перебував на посаді заступника голови Севастопольської міської держадміністрації з питань забезпечення життєдіяльності міста.

Після анексії чиновник «добровільно погодився на пропозицію перейти в незаконно створений орган окупаційної влади на тимчасово окупованій території України — АР Крим з підпорядкуванням РФ» і зайняв посаду «заступника голови» окупаційної Севастопольської міської держадміністрації.

На незаконній посаді Кизименко перебував з лютого 2014 по травень 2015 року.

Екс-чиновник підозрюється у тому, що безпосередньо «брав участь у створенні окупаційних органів влади на території півострова Крим та особисто організовував їх роботу».

Крім цього, за даними СБУ, підозрюваний добровільно передавав представникам РФ службову документацію, котра містила конфіденційні та персональні дані; надавав безпосередні вказівки по доставці паливно-мастильних матеріалів з Росії до Севастополя поза митним контролем.

Разом з тим, 9 травня 2014 року за сприяння Кизименка було організовано парад «військової техніки збройних сил РФ», повідомляє суд.

«Ухвалою суду клопотання було задоволено та застосовано щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 11 вересня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що правоохоронці затримали «екс-заступника» голови окупаційної Севастопольської міськдержадміністрації Олега Кизименка.

Також повідомлялось, що прокуратура та поліція АР Крим встановили особи 900 учасників так званої «Самооборони Криму», які у 2014 році брали участь в анексії півострова. Крім того, 64 учасникам так званої «Самообороны Крыма» повідомлено про підозри.

Поділитись: