Голосіївський суд Києва скасував повідомлення про підозру у нападі на табір ромів на Лисій горі у Києві координатору праворадикальної організації С14 Сергію Мазуру. Про це у коментарі Громадському повідомив адвокат Мазура — Віктор Мороз.

«Так, дійсно скасував. Але на якій підставі таке рішення ухвалив — це найцікавіше. Ні прокуратура, ні ми (захист, ред.) поки що не бачили повного тексту рішення. Якщо подивитись у реєстрі судових рішень, його поки що немає, повного рішення. У захисту є скорочений текст», — сказав Мороз.

«Там заявлось декілька речей: і по кваліфікації, і по процедурних моментах. Що саме виписав суд, які підстави він взяв для оскарження — поки що ні нам, ні прокуратурі невідомо», — додав захисник.

Водночас, як повідомила у коментарі Громадському речниця прокуратури Києва Надія Максимець, суд скасував підозру саме через те, що нібито була порушена процедура її вручення.

Тобто факт здійснення прапорушення суд не заперечив, наголосила Максимець.

Вона додала, що прокуратура Києва уже подала апеляцію на відповідне рішення суду, її розгляд призначили на 11 листопада.

Нагадаємо, правоохоронці оголосили підозру координатору праворадикальної організації С14 Сергію Мазуру за фактом погрому табору ромів на Лисій горі в Голосіївському районі Києва.

У липні Голосіївський суд Києва взяв під цілодобовий домашній арешт на два місяці Сергія Мазура, підозрюваного у погромі табору ромів на Лисій горі 28 квітня 2018. У серпні Апеляційний суд змінив цілодобовий домашній арешт на нічний.

Йдеться про погром табору ромів на Лисій горі 22 квітня 2018 року. Тоді учасники праворадикальної організації С14 вигнали ромів з табору на Лисій горі у Києві, після чого спалили їхні намети та речі.

Міністерство внутрішніх справ України заявило про початок роботи групи із захисту та інтеграції ромів після низки нападів на ромські поселення.

Поділитись: