У Міністерстві внутрішніх справ 10 липня почала свою роботу постійна робоча група з питань правоохоронної та міграційної діяльності ромів.

У Міністерстві внутрішніх справ 10 липня почала свою роботу постійна робоча група з питань правоохоронної та міграційної діяльності ромів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

До робочої групи увійшли представники МВС, Нацполіції, Державної міграційної служби, Національної академії внутрішніх справ, Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства культури, СБУ, КМДА, ромських громадських організацій.

Група працюватиме над виконанням Стратегії захисту та інтеграції ромів в українське суспільство до 2020 року.

Також вона забезпечуватиме порядок та безпеку в місцях стихійних поселень ромів, працюватиме з місцевим населенням поблизу цих місць, слідкуватиме за втягуванням у злочинну діяльність дітей-ромів, а також виявлятиме та реагуватиме на заклики до порушення прав ромів.

Заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук заявила, що «в Україні треба створити умови, за яких всі зможуть повноцінно інтегруватися у суспільство».

«Ніхто в українському суспільстві не має відчувати себе аутсайдером», — сказала Ковальчук.

6 липня голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що в Україні мешкає понад 100 тисяч ромів.Також міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков обговорив з послами країн «Великої сімки» напади на ромів в Україні.

Нагадаємо, 23 червня у Львові напали на ромський табір, унаслідок чого одна людина померла, ще троє дістали поранення. Чотирьох нападників взяли під варту, згодом одного випустили під домашній арешт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як ми ховали рома

Після цього поліція посилила захист ромів у Закарпатській області, де проживає велика кількість ромів.

У квітні члени праворадикальної організації С14 розігнали табір та спалили намети ромів на Лисій горі в Києві.

16 травня 2017 року у селищі Вільшани Харківської області стався збройний конфлікт між між двома групами місцевих мешканців, частина з яких були ромської національності. В результаті були поранені четверо людей, один з яких — 50-річний чоловік — помер. Загиблим виявився очільник ромської громади у Вільшанах Микола Каспіцький. Правоохоронці за цим фактом заявили про затримання трьох підозрюваних у стрілянині та відкрили провадження за статтями про хуліганство та навмисне вбивство.

/Ольга Кириленко

Поділитись: