Війна / Крим

Суд у Криму відхилив апеляцію та залишив під вартою фігурантів «справи Веджіє Кашка»

Радіо Свобода
Війна/Крим/Суд у Криму відхилив апеляцію та залишив під вартою фігурантів «справи Веджіє Кашка»
Зберегти
Вигляд
Підконтрольний окупаційній владі Верховний суд анексованого Криму відхилив апеляцію адвокатів на продовження запобіжного заходу та залишив під вартою фігурантів «справи Веджіє Кашка».

Йдеться про фігурантів справи Казима Аметова, Бекіра Дегерменджі, Руслана Трубача та Асана Чапуха.

Чапуха, якого раніше відпустили під домашній арешт через погіршення стану здоров'я, доставили на суд під конвоєм.

Адвокат Маммет Мамбетов зазначив, що суд вважає знаходження чоловіків під вартою «обґрунтованим та законним».

«Суд все залишив у силі, у задоволенні скарги нам відмовили. Загалом — усе було очікувано. Суд вважає, що знаходження в місцях позбавлення волі — обґрунтоване та законне. Нині справа знаходиться у процесі ознайомлення, далі ми очікуємо, що справу передадуть до суду», — сказав Мембетов.

Нагадаємо, фігуранта «справи Веджіє Кашка» Асана Чапуха відпустили з СІЗО під домашній арешт через критичний стан здоров'я та неможливість необхідного лікування в СІЗО.

21 вересня Чапух припинив голодування, яке почав 15 вересня, через погіршення здоров'я на прохання адвоката Айдера Азаматова.

23 листопада 2017 в анексованому Криму російські силовики затримали та взяли під варту Асана Чапуха разом із трьома іншими кримськими татарами. Унаслідок цих дій від інфаркту померла 83-річна ветеранка кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Щодо чотирьох затриманих (Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Руслана Трубача та Кязіма Аметова) порушили кримінальну справу за підозрою в нібито вимаганні.

ЧИТАЙТЕ: Велика роль маленької жінки — Веджиє Кашка.

Пов`язані новини