ENRU

Суд у Криму не дозволив політв’язню Чийгозу побачитися з важкохворою матір’ю — адвокат

Верховний суд в анексованому Криму відмовив у клопотанні захисту лідера кримських татар Ахтема Чийгоза щодо надання йому дозволу побачитися з важкохворою матір’ю.

Про це повідомив адвокат політв’язня Миколай Полозов.

За його словами, мати Ахтема Чийгоза хвора на рак, який почав різко прогресувати й оперуванню не підлягає. Її лікування полягає у прийомі сильнодіючих знеболювальних.

Ayder İzzet-oğlu Muzhdabaev

«Російська Федерація безцеремонно зневажає священне право людини на прощання з вмираючим близьким родичем, завдаючи моральні страждання як самому Ахтему Чийгозу, так і його матері Чийгоз Алії Абдураїмівні», — написав Полозов у Facebook.

За його словами, немає ніяких перешкод юридичного або технічного характеру, які б заборонили Чийгозу побачитися з матір’ю, однак судом було відмовлено в задоволенні усіх клопотань.

Адвокат закликав громадські організації, державні органи України та громадян звернутися до міжнародних структур з метою впливу на Росію і підконтрольний їй суд.

СПЕЦПРОЕКТ «ІМЕНА: Кримські політв'язні, які опинились за ґратами через анексію Криму Росією»

«Я закликаю Вас негайно звернутися в міжнародні структури, які здійснюють моніторинг і контроль за дотриманням прав людини. Звернутися до національних урядів і глав держав з метою здійснення впливу на владу Російської Федерації, вказівки на неприпустимість здійснення подібних дій. Необхідно негайно припинити нелюдське, принизливе для людської гідності поводження щодо Ахтема Чийгоза. Необхідно домогтися для нього можливості попрощатися з найближчою людиною», — закликав Полозов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми не кріпаки, ми господарі цієї землі» — дружина кримського політв'язня Ахтема Чийгоза

Підписуйтесь на наш канал в Telegram