Московський міський суд залишив без змін вирок російському волонтеру Костянтину Котову, який виходив на пікети на підтримку українських політв’язнів і відвідував їх у СІЗО. Його засудили до 4 років в’язниці за «багаторазове порушення правил проведення публічних заходів».

Про це передає «Новая газета».

Суддя Ніна Шарапова на початку засідання прочитала всі 13 апеляційних скарг адвокатів. Вони просили виправдати Котова та скасувати вирок, а також винести окрему ухвалу про незаконне переслідування активіста. Адвокати вважають, що суд не взяв до уваги покази свідків захисту, а вирок винесли з порушенням Кримінального кодексу. Водночас прокурор просив залишити вирок без змін.

На відміну від Тверського суду Москви у Московському міському суді дослідили відеозапис, на якому видно, як Котов виходить з метро і нічого не скандує, а його затримують правоохоронці. Попри запис вирок не змінили.

Сам Котов не визнав провину. Він впевнений, що його засудили лише за участь в мирних акціях, тому волонтер вимагає повного виправдання.

Костянтина Котова засудили за статтею 212 Кримінального кодексу Росії. Вона стосується реального ув’язнення за «багаторазове порушення правил проведення публічних заходів» та з'явилася в Кримінальному кодексі Росії в 2014 році. Першим, кого засудили за нею, став активіст Ільдар Дадін, він отримав три роки колонії. У 2017 році Конституційний суд трохи «пом'якшив» статтю. Для її застосування дії людини повинні «представляти небезпеку для суспільства». Після рішення Конституційного суду так звану «дадінську» статтю не застосовували два роки.

Костянтин Котов неодноразово влаштовував пікети на підтримку українських політв’язнів і моряків, також він носив їм передачі.

Поділитись: