Міщанський суд Москви визнав охоронця і відставного офіцера Євгена Коваленка винним у застосуванні насильства до росгвардійця (ч. 1 ст. 318 КК РФ) на акції протесту в Москві 27 липня. Він засуджений до трьох років і шести місяців колонії загального режиму.

Як повідомляє «Коммерсантъ», напередодні державний обвинувач зажадав для Коваленка п'ять років колонії за те, що він кинув урну в бік одного із співробітників ОМОНу під час неузгодженої акції. Захист підсудного наполягав на виправданні обвинувачуваного. Сам Євген Коваленко в суді заявив, що кинута ним урна не потрапила в жодного співробітника правоохоронних органів і вона нікому не зашкодила.

У той же день Тверський суд засудив колишнього співробітника внутрішніх військ РФ і колишнього машиніста московського метро Кирила Жукова до трьох років колонії за тією ж «московською справою», передає «Медиазона».

Жуков звинувачувався в тому, що на акції 27 липня спробував підняти забрало шолома співробітника Росгвардії.

«Лямки [шолома] вдавилися в підборіддя, було неприємно, боляче», — розповів на суді потерпілий Аскарбек Мадреймов.

Сторона звинувачення просила відправити Жукова в колонію на 4,5 року. Кирило Жуков свою провину не визнав.

Нагадаємо, 27 липня у Москві відбувся несанкціонований мітинг з вимогою допустити незалежних кандидатів до виборів у Московську міську думу. Силовики затримали майже 1 400 людей.

Офіційна причина відмови у реєстрації незалежних кандидатів у Московську міську думу — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. Щоб зареєструватися на вибори, кандидатам-самовисуванцям і представникам непарламентських партій потрібно зібрати близько 4,5 — 5 тисяч підписів виборців на свою підтримку (3% від округу). Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії подані підписи визнають недійсними. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.

Учасники протестів незадоволені також тим, що багато кандидатів, лояльних до мерії Москви, ідуть на вибори не від партій, а як самовисуванці. Вочевидь, правляча партія «Єдина Росія» має низьку підтримку в столиці РФ. Проблем із реєстрацією у провладних кандидатів немає.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

Поділитись: