Федеральна суддя Окружного суду Вашингтона Таня Чуткан постановила відтермінувати винесення чотирьох федеральних смертних вироків, заплановане на липень-серпень. Про це повідомляє Reuters.

Суддя постановила, що винесення смертного вироку відповідно до розробленого Міністерством юстиції США протоколу «з великою ймовірністю завдасть підсудним значного болю й непотрібних страждань».

Зазначимо, що рішення Окружного суду Вашингтона не скасовує смертну кару, а лише відтерміновує її виконання.

На 13 липня Міністерство юстиції США запланувало винесення першого за 17 років смертного вироку на федеральному рівні — до цього смертна кара застосовувалася лише на рівні окремих штатів, які її не заборонили. Загальнонаціональної заборони на неї у США немає.

Мін’юст США вже заявив, що оскаржуватиме рішення Окружного суду Вашингтона.

Раніше Верховний суд США відмовився розглядати позов засуджених, у якому вони виступали проти застосування щодо них смертної кари.

  • У липні 2019 року генеральний прокурор США Вільям Барр оголосив, що федеральний уряд уперше з 2003 року вдасться до смертної кари як міри покарання злочинців. Тоді він представив оновлений протокол щодо її застосування, який передбачає використання препарату пентобарбіталу.
  • Засуджені до смертного вироку у своїй апеляції стверджували, що пентобарбітал дозволений не в усіх штатах США, а тому покарання має відповідати законам штату, в яких вони були засуджені. Також захист пропонував додати до ін’єкції з пенобарбіталом знеболювальне, аби пом’якшити біль від його застосування.
  • США має тривалу історію узаконення й призупинення смертної кари на федеральному рівні. У 1988 році її відновили щодо окремих видів злочинів. Відтоді у США відновили смертну кару на федеральному рівні, було страчено лише троє злочинців — востаннє в 2003 році.
  • Загалом із 1970 року у Сполучених Штатах відбулося понад 1500 страт, з яких майже 40% — у штаті Техас.
Поділитись: