В Індії стратили через повішення чотирьох чоловіків, яких визнали винними у зґвалтуванні дівчини в автобусі в Нью-Делі у 2012 році. Ця справа набула міжнародного розголосу й привернула увагу світу до проблеми насилля над жінками в Індії.

Як повідомляє The Guardian, суд виніс вирок у справі ще в 2013-му, однак через постійні апеляції його виконання відкладалося.

Ґвалтівників стратили вранці в п’ятницю, 20 березня, у в’язниці Тіхар у столиці країни. Зазначається, що це вперше за п’ять останніх років в Індії виконали смертний вирок.

Як передає кореспондент The Guardian, перед стратою біля в'язниці зібралися сотні людей, які кричали «смерть ґвалтівникам».

Злочин стався в грудні 2012 року: 23-річну студентку жорстоко зґвалтували в автобусі, після чого лишили помирати на узбіччі дороги. Через два тижні дівчина померла в лікарні Сінгапура від отриманих ушкоджень.

Доля дівчини привернула увагу світу до проблеми насилля над жінками в Індії. За даними ООН, 22% жінок у країні віком від 15 до 49 років зазнавали насилля з боку своїх партнерів.

Нагадаємо, в грудні 2019 року в Індії 23-річну дівчину, яка заявила про зґвалтування, підпалили по дорозі до суду. Від отриманих опіків вона померла в лікарні.

Поділитись: