У понеділок 24 грудня суд у США зобов'язав владу Північної Кореї виплатити 501 мільйон доларів у якості компенсації за тортури і смерть американського студента Отто Уормбієра, який у 2017 році помер після звільнення з в'язниці КНДР. Про це повідомляє Reuters.

Федеральний суд округу Колумбія ухвалив рішення на користь позивачів — батьків студента, які подали до суду на Північну Корею в квітні цього року.

«Північна Корея несе відповідальність за тортури, захоплення і смерь Отто Уормбієра, а також за завдання моральної шкоди його матері і батьку, Фреду і Сінді Уормбієр», — заявила суддя Беріл Хауелл.

Рішення суду округу Колумбія було ухвалене без присутності представників КНДР, які не постали перед судом.

Нагадаємо, 19 червня американський студент Отто Уормбієр помер в США після визволення з в'язниці у Північній Кореї, де він був засуджений до 15 років колонії. 

Отто Вормбієр було 23 роки. Він приїхав до Північної Кореї взимку 2015 року разом з туристичною групою. Його заарештували за спробу вкрасти у готелі в Пхеньяні плакат з пропагандистським гаслом.

Верховний суд Північної Кореї засудив студента з США до 15 років у виправно-трудовій колонії. Після суду він виступив на прес-конференції в Пхеньяні і визнав свою провину.

У червні 2017 стало відомо, що Вормбієр після визволення з-під варти у Північній Кореї повернувся до США у комі. Обстежувати Уормбієра мали лікарі медичного центру університету Цинцинатті, штат Огайо.

У Північній Кореї заявили, що Уормбієр заразився ботулізмом і впав у кому після прийому снодійного ще під час перебування у в'язниці країни.

У червні 2017 року президент Трамп звинуватив режим КНДР у смерті студента з США.

Поділитись: