Солом'янський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт майна міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якого підозрюють у незаконному збагаченні.

Солом'янський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт майна міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якого підозрюють у незаконному збагаченні.

Про це повідомила прес-секретарка суду Яна Квітченко, передає «Українська правда».

За словами Квітченко, до Солом'янського суду надійшло два клопотання, одне з яких було задоволено повністю, а друге — частково.

Відповідаючи на запитання, чи обидва клопотання стосувалися арешту, Квітченко відповіла ствердно.

Також вона сказала, що не може повідомити деталі клопотань 1 інформація буде згодом.

Прес-секретарка міністра Омеляна на своїй Facebook-сторінці Марина Томко вказала, що рішення щодо арешту прийняли на закритому засіданні. 

«Згідно з непідтвердженою інформацією, закритим рішенням суду арештовано майно В.Омеляна: квартира (60 кВ.м.) і машина брата міністра. У власності В.Омеляна лишилися не арештованими краватки, шкарпетки і з декілька сотень книжок», — вказала Томко.

16 вересня підозрюваного в незаконному збагаченні міністра інфраструктури Володимира Омеляна викликали на допит до Національного антикорупційного бюро.

Вранці 13 вересня міністру інфраструктури України Омеляну вручили підозру. За інформацією слідства, Омелян за час перебування на державній службі (з січня 2000 року до 26 квітня 2018 року) отримав 2,17 мільйони гривень офіційного доходу, тоді як його витрати лише за 7 років склали щонайменше 3,45 мільйони.

Також, за даними слідства, міністр вніс неправдиву інформацію до декларації щодо вартості його авто Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році. У НАБУ заявили, що міністр Омелян приховував викриті порушення.

Вже наступного дня відбувся суд щодо Омеляна. Суддя відпустив Омеляна на поруки депутата від «Народного фронту» та міністра спорту України. Прокурори ж просили заставу в 5 мільйонів гривень. НАБУ пізніше дозволило міністру Омеляну виїжджати у закордонні відрядження.

Сам Омелян заявив, що вимагатиме притягнення до відповідальності сторони обвинувачення — а саме слідчих Національного антикорупційного бюро. Міністр назвав справу щодо нього сфабрикованою, і сказав, що підозра не містить жодного складу злочину. 

Зазначимо, що НАЗК в 2015 році перевіряло декларацію Омеляна та заявило, що порушень не виявлено.

 

Поділитись: