Міністру інфраструктури Омеляну вручили підозру в незаконному збагаченні
Міністру інфраструктури Володимиру Омеляну співробітники Національного антикорупційного бюро вручили підозру в незаконному збагаченні.
Міністру інфраструктури Володимиру Омеляну співробітники Національного антикорупційного бюро вручили підозру в незаконному збагаченні та недекларуванні.
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
За інформацією слідства, Омелян за час перебування на державній службі (з січня 2000 року до 26 квітня 2018 року) отримав 2,17 мільйони гривень офіційного доходу, тоді як його витрати лише за 7 років склали щонайменше 3,45 мільйони.
Міністр інфраструктури України Володимир Омелян Фото: УНІАН
У НАБУ заявили, що в 2015 році Омелян, коли вже був на посаді міністра інфраструктури, придбав новий позашляховик BMW X5 та отримав готівкою 90 тисяч доларів та 25 тисяч євро. А загалом вартість цих активів міністра на той час становила 4,23 мільйони гривень.
«У декларації за обидва роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є, та який перебував у його володінні й користуванні. Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою», — йдеться в заяві детектів Бюро.
Також, за даними слідства, міністр вніс неправдиву інформацію до декларації щодо вартості його авто Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році.
У НАБУ додали, що вирішують питання про обрання Омеляну запобіжного заходу. «Українська правда» з посиланням на джерела у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомила, що для Омеляна проситимуть заставу в 5 мільйонів гривень.
Сам Омелян заявив, що підозру йому вручили зранку 13 вересня. Щодо придбання авто — міністр сказав, що воно було куплене для брата. А проживав у будинку, видатки на оренду якого він не відобразив, «упродовж двох тижнів».
Міністр сказав, що за півтора роки розслідування справи проти нього слідчі перевірили його пошту, месенджери, опитали його знайомих та друзів.
Омелян також заявив про «дивний збіг обставин», і сказав, що справу проти нього порушили одразу після того, як він був під судом, коли обирали запобіжний захід колишньому депутату Миколі Мартиненку, якого підозрюють у заволодінні майном держпідприємств Енергоатом та СхідГЗК.
«Шукали сенсацій: дорогу нерухомість, значні кошти, офшорні чи будь-які компанії, схеми, корупцію.Переконалися, що не можливо знайти те, чого немає.Витрачено купу часу і коштів платників податків з єдиною метою — оголосити підозру першому міністру», — заявив Омелян.
Раніше повідомлялося, що ГПУ розслідуватиме недостовірну інформацію в декларації міністра енергетики.
У вересні 2018 стало відомо, що Національне агентство з питань протидії корупції виявило ознаки правопорушення у декларації Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.
Тоді окрім Денісової НАЗК вирішило повністю перевірити й електронну декларацію міністра інфраструктури Володимира Омеляна за 2015 рік.
Зазначимо, що НАЗК в 2015 році перевіряло декларацію Омеляна та заявило, що порушень не виявлено.
20 квітня 2017 року екс-депутата Миколу Мартиненка затримали у справі про розкрадання $17 мільйонів. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.
21 травня Мартиненку вручили обвинувальний акт. 22 травня справу екс-депутата Мартиненка передали до суду.
1 серпня 2018 Апеляційний суд призначив новий розгляд справи екс-депутата Мартиненка.
- Поділитися: