УКРАЇНА

Суд узяв під варту на 2 місяці організатора кібермережі Avalanche Капканова

27 лютого, 2018 09:24
УКРАЇНА/Суд узяв під варту на 2 місяці організатора кібермережі Avalanche Капканова
Зберегти
Вигляд
Увечері 26 лютого в Полтаві обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці без права на заставу організатору міжнародної злочинної кібермережі Avalanche Геннадію Капканову.

Увечері 26 лютого в Полтаві обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці без права на заставу організатору міжнародної злочинної кібермережі Avalanche Геннадію Капканову.

Засновника платформи, яка щодня інфікувала до півмільйона комп'ютерів по всьому світу, затримали 25 лютого у Києві з паспортом на чуже ім'я.

Підозрюваний своєї вини не визнав. У нього вилучили паспорт громадянина Румунії. Наявність документа підозрюваний пояснив тим, що може мати два громадянства.

На питання, чому він відстрілювався під час попереднього затримання та чому переховувався від слідства, відповів — не знав про те, що перебував у розшуку, і вже майже півтора року він подорожує країною.

При цьому подорожував без українського паспорта, який був у мами в Полтаві.

Капканов заявив — він приватний підприємець і займається тим, що здає житло в оренду. За його словами — у поліцейського при першому затриманні вистрілив випадково: думав, злочинці вдираються до оселі.

Раніше повідомлялося, що 25 лютого в Києві затримали організатора міжнародної злочинної кібермережі Avalanche, для ліквідації якої задіяли правоохоронців 30 країн світу.

Мережа Avalanche існувала близько 7 років. У 2016 році, 30 листопада, в результаті міжнародної спецоперації кібермережу  ліквідували, а в Полтаві затримали 33-річного місцевого мешканця — організатора Avalanche.

1 грудня Генпрокуратура звернулася в Жовтневий районний суд Полтави з проханням взяти його під арешт, проте суд відмовив.

Після цього підозрюваний зник із залу суду. Пізніше його оголосили в міжнародний розшук.

Нині, окрім української прокуратури, кримінальні справи проти нього ведуть прокуратура Вердена і поліція Люнебурга (Німеччина).

У Німеччині діяльність Avalanche заподіяла шкоду в 6 мільйонів євро.

Всього за попередніми підрахунками кібератаки Avalanche заподіяли збитків на сотні мільйонів євро по всьому світу.

 

Пов`язані новини