Підконтрольний Росії «Верховний суд» в анексованому Криму залишив фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Енвера Омерова, Різу Омерова і Айдера Джеппарова під вартою.

Про це заявив адвокат Різи Омерова Олександр Стасюк, повідомляють «Крим.Реалії».

За його словами, заарештовані залишаться в СІЗО до 5 листопада.

Адвокат повідомив, що з дня затримання, 10 червня, з його підзахисними не проводилося ніяких процесуальних дій, направлених на доказ їх причетності до вчинення злочину. Російське слідство не коментує цю інформацію.

Решта п`ять чоловік, затримані в Криму 10 червня, залишаються в СІЗО.

Раніше повідомлялось, що членів другої бахчисарайської групи у так званій «справі Хізб ут-Тахрір» Сервера Зекерьяєва і Мемета Бєлялова етапували у СІЗО № 1 Ростова-на-Дону.

Нагадаємо:

  • У жовтні 2017 року російські силовики заарештували в анексованому Бахчисараї шістьох місцевих жителів —Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекерьяєва й Ернеса Аметова. Їм інкримінують участь у забороненій в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».
  • 21 травня 2018 року в Криму також затримали координатора об’єднання «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва та жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до тієї ж справи.
  • У червні в анексованому Криму ФСБ затримала 8 осіб в межах так званої «справи Хізб ут-Тахрір»
  • 26 серпня суд у Ростові-на-Дону продовжив запобіжний захід вісьмом фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців. Відтак Марлен Асанов, Сервер Зекірьяєв, Ернес Аметов, Тимур Ібрагімов, Сейран Салієв, Мемет Белялов, Сервер Мустафаєв і Едем Смаілов залишаться в СІЗО до 13 лютого 2020 року.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія та організація, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: