В анексованому Криму ФСБ затримала 8 осіб в межах так званої «справи Хізб ут-Тахрір», за якою російські силовики переслідують кримських татар.

Про це повідомляє «Крим.реалії».

Силовики РФ провели обшуки в будинках кримських татар у Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах.

В Алушті вони затримали Руслана Нагаєва та Ельдара Кантемирова, в селі Малий Маяк — Руслана Месутова, в селі Ізобільне — Ленура Халілова, голову місцевої релігійної громади. ФСБ вважає, що Халілов створив осередок релігійної організації «Хізб ут-Тахрір» в Алушті, яку окупаційна влада називає екстремістською.

У селі Зуя Білогірського району затримали активіста Айдера Джеппарова, в Білогірську — Різу Омерова. Його батька, Енвера Омерова, затримали вранці дорогою в Ростов-на-Дону, куди він їхав разом з дочкою і дружиною політв’язня Айдера Ісмаїлова, фігуранта першої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». Наразі місцеперебування затриманого Енвера Омерова невідомо.

У селищі Строгонівка під Сімферополем затримали Ескендера Сулейманова, брата політв'язня Руслана Сулейманова. Обшук у нього проводив слідчий Сергій Махнєв, який очолює слідчу групу у другій сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір». Слідчий заявив, що справу Ескендера Сулейманова об’єднають зі справою його брата.

У ФСБ підтвердили, що обшуки та затримання проходять в межах «справи Хізб ут-Тахрір», а саме за статтею «Організація або участь у діяльності терористичної організації» Кримінального кодексу.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Нагадаємо, російський правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 24 ув'язнених фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» і вимагає звільнити їх.

Поділитись: