Шевченківський районний суд Києва відклав до 3 жовтня розгляд кримінального провадження за обвинуваченням Сергія Крайняка і Ігоря Гуменюка в скоєнні терористичного акту під час мітингу біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року.

Шевченківський районний суд Києва відклав до 3 жовтня розгляд кримінального провадження за обвинуваченням Сергія Крайняка і Ігоря Гуменюка в скоєнні терористичного акту під час мітингу біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року.

Відповідне рішення виніс суддя у справі Віталій Ціктіч у зв'язку з неявкою на засідання двох захисників обвинуваченого Крайняка, передає «Інтерфакс-Україна».

«З огляду на те, що участь захисників у розгляді справи зазначеної категорії є обов'язковою, відсутність захисників Заруцького і Попик перешкоджає продовженню судового розгляду, суд відкладає розгляд. Дата нами була узгоджена раніше — 3 жовтня 11.00», — сказав він.

На засіданні суддя Ціктіч повідомив, що один захисник Крайняка відсутній у зв'язку з участю в іншій справі, а інший перебуває у відрядженні.

Адвокат іншого обвинуваченого Гуменюка Олександр Свиридовський повідомив, що сьогодні в суді планувалося почати розгляд справи по суті.

11 вересня судове засідання з розгляду справи щодо Гуменюка та Крайняка було перенесено на 26 вересня через неявку одного з присяжних, який захворів.

1 вересня суд вирішив примусово привести на засідання одного з обвинувачуваних у «справі 31 серпня».

Нагадаємо, 31 серпня 2015 року після ухвалення в першому читанні змін до Конституції в частині децентралізації, біля ВР сталися масові заворушення. Тоді агресивно налаштовані учасники мітингу почали штурмувати парламент, кидати бруківку, димові шашки. Також було кинуто бойову гранату.

За даними силовиків, мітинг під ВР був організований, зокрема, партією «Свобода» та Радикальною партією. Загинули четверо бійців Нацгвардії. Ще близько 150 осіб дістали поранень.

Підозри у кримінальному провадженні щодо подій 31 серпня біля Верховної Ради оголосили членам ВО «Свобода» Юрію Сиротюку, Едуарду Леонову, Ігорю Швайці та іншим. За підозрою у застосуванні тоді гранати затримали колишнього бійця батальйону спецпризначення «Січ» МВС України Ігоря Гуменюка. Наприкінці липня 2016 ГПУ завершила розслідування у справі про вбивство 4 нацгвардійців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Граната під Радою: два роки потому

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: