Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом Сергія Верланова до Кабінету міністрів України та Державної податкової служби через своє звільнення.

Про це повідомляє пресслужба ОАСК.

Суд розгляне цю справу за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче судове засідання на 19 червня 2020 року.

Серед вимог позову — визнати протиправним та скасувати розпорядження уряду від 24 квітня, яким Верланова звільнили з посади голови Державної податкової служби, та поновити його на посаді.

На думку позивача, розпорядження про звільнення є незаконним, а також порушує його трудові права та законні інтереси.

Про поданий позов пресслужба ОАСК повідомила 7 травня.

Верланов був головою Державної податкової служби з травня 2019-го по квітень 2020 року. До цього він був заступником міністра фінансів.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні 24 квітня Кабмін звільнив з посад очільника Державної митної служби Максима Нефьодова та главу Податкової служби Сергія Верланова. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що це зробили за поданням чинного міністра фінансів Сергія Марченка «у зв'язку зі зміною уряду». Згодом він сказав, що обидва звільнення пов'язані з рекордно низькими показниками надходжень до бюджету. Сам же Марченко заявив, що хоче, аби діяльність ексголів податкової та митниці розслідували правоохоронні органи.

24 квітня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію, яка має розслідувати заяви колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського про можливі корупційні ді посадових осіб Державної митної та податкової служб.

Сам Верланов назвав рішення про його звільнення політичним і подав заяву в прокуратуру на колишнього главу Мінфіну Ігоря Уманського, який раніше звинуватив податкову у масштабній корупції

Крім цього, СБУ порушила справу проти колишнього керівництва податкової через «кришування» конвертцентрів, а вдома у самого Верланова пройшли обшуки.

Поділитись: