Політика

Суд відмовив «Опоблоку» в оскарженні рішення ЦВК щодо закриття дільниць у Росії

Вадим Новинський
Політика/Суд відмовив «Опоблоку» в оскарженні рішення ЦВК щодо закриття дільниць у Росії
Зберегти
Вигляд
Шостий апеляційний адміністративний суд Києва не задовільнив позов команди політичної партії «Опозиційний блок», яка вимагала визнати незаконним рішення Центральної виборчої комісії щодо закриття виборчих дільниць у Росії. Про це повідомив голова фракції партії у Верховній Раді Вадим Новинський.

«Недивлячись на те, що законних підстав ухвалювати таке рішення ЦВК не мала, суд в задоволенні нашого позову відмовив, аргументуючи недостатньою кількістю доказів перебування за межами України в день голосування», — написав Новинський.

Він назвав рішення політично вмотивованим, пояснюючи його бажанням теперішньої влади «не допустити до виборів мільйони українців, які виїхали на заробітки, рятуючись від війни», адже вони, за словами лідера «Опозиційного блоку», не збираються голосувати за чинного президента Петра Порошенка.

Новинський також зазначив, що дільниці для голосування були розташовані в дипломатичних представництвах України в Росії, тобто на українській території — «організацією та проведенням виборів там займалися українські дипломати, а не російська влада».

Він також анонсував оскарження рішення в Касаційносу адміністративному суді в складі Верховного Суду.

Центральна виборча комісія України закрила всі п’ять виборчих дільниць у Росії — в Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Ростові-на-Дону та Новосибірську. Міністр закордонних справ Павло Клімкін пояснив це безпековим фактором

«Опозиційний блок» не єдиний, хто оскаржував рішення ЦВК про закриття дільниць. До суду також подав позафракційний народний депутат Євгеній Мураєв та його партія «Наші» із вимогою визнати незаконним рішення Центрвиборчкому щодо закриття всіх виборчих дільниць у Росії.

Пов`язані новини