Позафракційний народний депутат Євгеній Мураєв та його партія «Наші» подали до суду позов із вимогою визнати незаконним рішення Центрвиборчкому щодо закриття всіх виборчих дільниць у Росії.

Мураєв вважає, що це рішення ЦВК є незаконним, бо всі дипломатичні представництва України в Росії продовжують працювати. Депутат заявив, що робота виборчих дільниць у РФ є «законною, виправданою та доцільною», бо там проживають близько 2,5 мільйона українців.

«Крім того, рішення Центрвиборчкому порушує міжнародні норми та принципи в сфері виборчих та політичних прав, зокрема, Конвенцію про захист прав людини та Міжнародний пакт про громадянські та політичні права», — зазначив Мураєв.

Раніше, Центральна виборча комісія України закрила всі п’ять виборчих дільниць у Росії — в Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Ростові-на-Дону та Новосибірську. Глава МЗС Павло Клімкін заявив, що таке рішення ухвалили з міркувань безпеки.

Нагадаємо, 7 червня 2018 року Мураєв заявив в ефірі каналу «112 Україна», що «частина населення сприймає Сенцова як терориста».

«Сенцова можна по-різному сприймати. З точки зору, що людина готувала підпали та вибухи, для частини населення він є терористом. Для націоналістичної частини він є, напевне, героєм. Час розставити на свої місця, хто правий, а хто не правий», — сказав він.

Згодом Мураєв заявив, що насправді «не називав терористом українського режисера Олега Сенцова».

Пізніше ГПУ відкрила провадження через висловлювання депутата Мураєва про Сенцова. Підставою для реєстрації провадження став заклик депутата Сергія Пашинського порушити щодо Мураєва справу «через його неправомірні дії».

Поділитись: