УКРАЇНА

Суд відмовив С14 у відкритті провадження за позовом проти Громадського

20 липня, 2018 11:49
УКРАЇНА/Суд відмовив С14 у відкритті провадження за позовом проти Громадського
Зберегти
Вигляд
У Печерському суді розглянули позов праворадикальної організації С14 проти Громадського телебачення, та відмовили у відкритті провадження, оскільки «позовна заява» не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства

У Печерському суді розглянули позов праворадикальної організації С14 проти Громадського телебачення, та відмовили у відкритті провадження, оскільки «позовна заява» не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Про це йдеться в ухвалі суду.

«Зі змісту позовної заяви вбачається, що спір виник між двома юридичними особами ГО «СІЧ-С14» та ГО «Громадське телебачення» щодо захисту честі, гідності та ділової репутації. Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 20 ГПУ України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв’язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи у спорах про захист ділової репутації, крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем або самозайнятою особою».

«Враховуючи суб’єктний склад сторін, а також характер спірних правовідносин, даний спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства і має розглядатися за правилами господарського судочинства», — зазначається у рішенні.

Зазначається, що за п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства:

«Таким чином, оскільки судом встановлено, що позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, то у відкритті провадження слід відмовити».

Нагадаємо, праворадикальна організація С14 позивається до суду проти Громадського через публікацію про неонацистів.

Низка експертів, які вивчають праві рухи, зазначають, що сьогодні в Україні неонацизм проявляється в невеликих організаціях, наприклад, у С14. 

Так, спеціаліст з ультраправого руху, кандидат політичних наук Антон Шеховцов у коментарі Громадському висловив думку, що у С14 неонацизм проявляється на системному рівні.

Експерт інституту Євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд також зазначив, що С14, яка раніше вважалася молодіжною організацією партії «Свобода», можна кваліфікувати як неонацистську. 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ЦЕ ЧИТАЙТЕ: Хто такі неонацисти та чи є вони в Україні

Пов`язані новини