ENRU

Суд відмовив екс-співробітнику «Громадського» Скрипіну в захисті честі та гідності

Печерський райсуд Києва відмовив колишньому співробітнику «Громадського телебачення» Роману Скрипіну у задоволенні позову щодо захисту честі та гідності.

За нібито нанесену моральну шкоду Скрипін вимагав стягнути з журналіста Богдана Кутєпова суму в розмірі 150 тисяч гривень, а з інших відповідачів солідарно — 850 тисяч гривень.

Загалом Скрипін позивався проти  ГО «Громадське телебачення», Богдана Кутєпова, Дмитра Гнапа, Наталі Гуменюк, Насті Станко, Романа Вінтоніва та інтернет-ресурсу «Новое время» про визнання інформації недостовірною та її спростування, захист гідності, честі та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди.

Скрипін вимагав визнати недостовірною оприлюднену на інтернет-майданчиках інформацію, розповсюджену під час відкритої дискусії Громадського в рамках Львівського Медіа Форуму в 2016 році.

Зокрема, під час дискусії мова йшла про можливе шахрайство під час управління Скрипіним ГО «Громадське ТБ».

«Ми очікуємо на апеляцію, але загалом вітаємо це рішення, яке є перемогою здорового глузду», — повідомила Катя Горчинська, виконавча директорка ГО «Громадське ТБ».

Раніше суд відмовився відновити членство Скрипіна та Грішина в ГО «Громадське ТБ».

Скрипіна та Грішина  було виключено з членів ГО «Громадське телебачення» за рішенням більшості 15 лютого 2016 року за поданням Програмної ради через недотримання положень Статуту організації, вчинення дій, які суперечать статутній меті організації та/або завдають шкоду її репутації, та невідповідність вимогам щодо членства в організації.

Таке рішення було прийняте членами організації після того, як Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» 19 січня 2016 року звернулася до Скрипіна з вимогою передати права на доменне ім’я, яким на той час користувалося Громадське, та гроші організації, які колишній керівник вивів на приватний рахунок у Чехії. Скрипін не виконав вимогу Наглядової ради.

Громадське звинувачує Скрипіна у привласненні більше 200 тисяч євро організації. За фактом шахрайства правоохоронними органами було відкрито кримінальне провадження.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram