ENRU

Суд відмовив у самовідводі присяжних у справі екс-беркутівців

У Святошинському районному суді Києва у справі розстрілів екс-беркутівцями протестувальників на Майдані 20 лютого 2014 року ухвалено рішення про відмову у задоволенні клопотання про самовідвід усіх п’ятьох присяжних.

Перед цим захисники обвинувачених і самі екс-беркутівці підтримали відвід присяжних, передає кореспондент Громадського.

За словами прокурора Романа Псюка це рішення зупинить розгляд справи мінімум на пів року.

«Заяви присяжних це шантаж держави. Коли ми ставити їм питання коли обирали їх вони погоджувались на всі умови. На етапі відбору ми заявляли їм відвід адже деякі з них працювали в МВС і тепер на пенсії. Якщо суд прийме рішення задовольнити самовідвід присяжних, спочатку він має прийняти рішення про продовження терміну перебування під вартою для обвинувачених», – сказав адвокат родин Небесної Сотні Сергій Ярошенко перед оголошенням рішення суду.

На попередньому засіданні присяжні пояснили рішення про клопотання про самовідвід тим, що їм мало платять за участь у судових засіданнях. Зокрема, у заявах зазначено: «недостатня робоча оплата, участь в одному засіданні – 70 грн, транспортні виплати також не оплачуються».

Нагадаємо, що 17 травня на засіданні п’ятьом обвинуваченим екс-бійцям спецпідрозділу «Беркут» – Сергію Тамтурі, Олегу Янішевському, Сергію Зінченку, Павлу Аброськіну та Олександру Маринченку, –зачитали обвинувальний акт, який нараховує два томи – 220 і 163 сторінки.

Екс-бійців «Беркуту» звинувачують у вбивстві 48 активістів Майдану, вчиненні терористичного акту та перешкоджанні мирним мітингам.

Однак, 24 травня екс-беркутівці заявили, що не визнають себе виннимиу розстрілі учасників Євромайдану.

Екс-силовиків спецпідрозділу «Беркут» заарештували у березні-квітні 2014 року. Згодом їм декілька разів продовжували арешт, однак у жовтні екс-командир роти «Беркуту» Дмитро Садовник, відпущений судом під домашній арешт, втік.