УКРАЇНА

Суд відмовився передати UMH Курченка Нацагентству з управління активами

22 січня, 2018 14:06
УКРАЇНА/Суд відмовився передати UMH Курченка Нацагентству з управління активами
Зберегти
Вигляд
Печерський районний суд Києва відмовився передати майно медіахолдингу UMH group олігарха-утікача Сергія Курченка Національному агентству з виявлення, розшуку та управління корупційними активами.

Печерський районний суд Києва відмовився передати майно медіахолдингу UMH group олігарха-утікача Сергія Курченка Національному агентству з виявлення, розшуку та управління корупційними активами.

Про це йдеться в матеріалах суду, передають «Українські Новини».

Арешт на активи було накладено в межах кримінального провадження проти власника «Східноєвропейської паливно-енергетичної компанії» (ВЕТЕК) Сергія Курченко.

Відзначається, що усе арештоване нерухоме, рухоме майно, цінні папери, корпоративні права та майнові права інтелектуальної власності медіахолдингу визнані Генеральною прокуратурою 9 січня речовими доказами у кримінальному провадженні.

Прокуратура зазначає, що передача майна холдингу в управління Нацагентству необхідна з метою виключення можливості підозрюваному продовжувати отримувати незаконні доходи.

Суд відмовив Генпрокуратурі, зазначивши, що прокурором не представлено доказів, які підтверджують, що вартість арештованого майна становить понад 200 розмірів прожиткового мінімуму (близько 350 тисяч гривень), як і не надано доказів звернення до власника зазначеного майна про отримання згоди на його передачу Нацагентству.

Крім того, суд зазначив, що цінні папери, корпоративні права та майнові права інтелектуальної власності не підпадають під визначення речових доказів у кримінальному провадженні, оскільки не є матеріальними об'єктами, які можуть зберегти сліди злочинів.

Печерський районний суд Києва раніше арештував майно медіахолдингу UMH group. Зокрема, суд заарештував корпоративні права ТОВ «Українська медіа група», ТОВ «ТРК Киевские ведомости», ТОВ «Радіо Довіра», ТОВ «Кулінарній канал», ТОВ «Бігмір Інтернет», ТОВ «Бігмір Онлайн», ТОВ «Известия Украина», дочірнього підприємства «Лаунж ФМ», ТОВ «Кореспондент», акції ПрАТ «Наше Радіо», ПрАТ «КП в Україні», ПАТ «КП Медіа».

UMH належить бізнесмену Сергію Курченку, який оголошений в розшук в Україні та сьогодні проживає в Росії. 

Сергій Курченко — український олігарх, наближений до колишнього президента України Віктора Януковича. Після того, як на початку 2014 року Янукович втік, Курченко також залишив Україну.

За даними ГПУ, колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко і олігарх Курченко завдали Україні 198 млрд гривень збитків.

У січні 2017-го суд обрав запобіжний захід у вигляді заочного арешту Сергія Курченка. У травні 2017 року Курченка оголосили в державний розшук та надали дозвіл на його затримання. У червні цього року ГПУ погодила і направила Курченку  повідомлення про підозру в правопорушеннях за 9 статтями Кримінального кодексу України. 

Курченко підозрюється створенні та забезпеченні діяльності злочинної організації, метою якої було вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, здійсненні керівництва такою організацією, а також протягом січня 2010 року — лютого 2014 року участі у злочинах, вчинюваних такою організацією, а саме:

- заволодінні скрапленим газом, належним ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укргазвидобування» на суму 2 196 176 418,64 грн;

- повторному заволодінні грошовими коштами, належними ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», в сумі 449 963 820 грн;

- закінченому замаху на заволодіння грошовими коштами, належними НАК «Нафтогаз України» в сумі 5 100 036 180 грн;

- повторному заволодінні грошовими коштами Нацбанку України на загальну суму 787 396 148,99 грн;

- повторному заволодінні коштами ПАТ «РЕАЛ БАНК» в особливо великих розмірах на загальну суму 4 707 267 476,52 грн;

- повторному заволодінні грошовими коштами ПАТ «Брокбізнесбанк» на загальну суму 865 879 925,97 грн;

- повторному заволодінні грошовими коштами ПАТ «Брокбізнесбанк» на загальну суму 1 436 723 153 грн;

- повторному заволодінні грошовими коштами 
ПАТ АБ «Укргазбанк» на загальну суму 502 311 170, 64 грн;

- повторному заволодінні грошовими коштами ПАТ «Аграрний фонд» на загальну суму 2 069 194 000 грн;

- фіктивному підприємництві, тобто створенні та придбанні суб’єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду, вчиненому повторно.

Пов`язані новини