Жовтневий районний суд Дніпра відпустив колишніх народних депутатів від фракції «Опозиційний блок» Олександра Вілкула і Дмитра Колєснікова, які підозрюються у зловживанні владою, на поруки позафракційцного депутата Дмитра Шпенова.

Про це заявив суддя-спікер суду Сергій Мельниченко, повідомляє УНІАН.

Так, за його словами, під час засідання суду 16 вересня прокуратура Дніпропетровської області клопотала про взяття Вілкула і Колєснікова під варту.

«Однак в ході засідання прокурор не довів, що застосування більш м’яких запобіжних заходів до підозрюваних не зможе запобігти ризикам, тобто втечі від слідства, вчинення повторного злочину тощо», — сказав Мельниченко.

Суддя-спікер також підкреслив, що Вілкул і Колєсніков були присутні на засіданні Жовтневого суду разом зі своїми захисниками.

Наразі, за словами Мельниченка, кримінальна справа стосовно ексдепутатів розслідується прокуратурою, тож 16 вересня Жовтневий суд обирав для них лише запобіжний захід.

Раніше ексгенпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Вілкула та Колєснікова оголосили в розшук.

За даними слідства, Вілкул, перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської ОДА, незаконно передав в оренду кілька земельних ділянок, які перебували в колективній власності. І тим самим завдав громаді одного з районів Дніпропетровщини збитків у понад 12 мільйонів гривень.

Колєсніков, за даними слідства, обіймаючи посаду глави агентства Державного майна, сприяв незаконному відчуженню двох цехів оборонного підприємства, яке забезпечувало українську армію ракетами «Смерч» і «Град».

Нагадаємо, у жовтні 2018 року Верховна Рада відмовилася зняти депутатську недоторканність з Вілкула. Тоді зняття недоторканності підтримали тільки 137 депутатів при 226 необхідних. У регламентному комітеті такі результати голосування пояснили недостатньою кількістю нардепів у сесійній залі на момент ухвалення рішення.

Поділитись: