Колишнього співробітника харківського «Беркуту» Олександра Бєлова підозрюють у вбивстві трьох активістів Майдану 18 лютого 2014 року у Кріпосному провулку, а також у пораненні ще близько 20.

Київський апляційний суд випустив з-під варти екс-співробітника харківського «Беркуту» Олександра Бєлова. Суддя Валерій Лашевич змінив йому запобіжний захід на домашній арешт, з 10 години вечора до 7 ранку. 

Про це Громадському повідомив начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Бєлова підозрюють у вбивстві трьох активістів Майдану 18 лютого 2014 року у Кріпосному провулку: Кіщука Володимира, Ігоря Сердюка та Сергія Шаповала, а також в пораненні ще близько 20 майданівців. 

Про те, що в Бєлова була помпова рушниця стверджував ще один обвинувачений  — екс-командир роти харківського батальйону «Беркут» Віктор Шаповалов.

Водночас, адвокат Бєлова Ігор Кореньков повідомив Громадському, що жодних доказів вини його підзахисного не було.

«Згідно практики ЄСПЛ (Європейського суду з прав людини — ред.) повинно бути вмотивоване тримання під вартою, а таких доказів в обвинувачення не було», — сказав він.

Щодо свідчень у суді Шаповалова, адвокат Кореньков сказав, що у нього «є привід наговорювати на мого підзахисного, ми теж в нашому провадженні будемо викликати його до суду, щоб зрозуміти, чому він сказав неправду».

Сергій Горбатюк не прокоментував причини рішення про звільнення з-під варти Бєлова, оскільки суд не підготував відповідні пояснення.

Не дивлячись на звільнення екс-беркутівця, повний текст судового рішення буде тільки 22 листопада, додав Горбатюк. 

За його словами, доказів вини Бєлова у слідства більш ніж достатньо.

Бєлова затримали в червні цього року. Він працював в поліції.

Відзначимо, що раніше слідчі ГПУ затримали чотирьох екс-«беркутівців», підозрюваних у вчиненні тяжких злочинів на Майдані. Трьох з них суд випустив з-під варти. Під арештом досі перебуває лише Гончаренко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Статус біженця в Росії отримали 300 українців з «Беркуту» і прокуратури

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile