Суд не покарав двох суддів КСУ у справі про конфлікт інтересів. Каже, їх не можна притягнути до адмінвідповідальності
Голосіївський райсуд Києва постановив, що суддів Конституційного Суду Ігоря Сліденка та Ірину Загородню неможливо притягнути до адміністративної відповідальності за конфлікт інтересів.
Про це йдеться у рішенні суду від 25 березня та передає пресслужба НАЗК.
Відповідно до рішення, притягнути суддів до відповідальності за вчинення дій в умовах конфлікту інтересів неможливе через те, що на розгляд Великої Палати КСУ було подано заяви про самовідвід від них самих, а також від представника президента України в КСУ.
Водночас у НАЗК вказують, що закон про КСУ забороняє суддям брати участь в ухваленні рішень, у яких є конфлікт інтересів. Тобто навіть заява про самовідвід не може бути підставою для участі в ухваленні рішення.
Суть справи: у лютому голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков виписав протоколи на Ігоря Сліденка, Ірину Завгородню та Володимира Мойсика.
Агентство заявило про конфлікт інтересів, оскільки вони голосували за скасування відповідальності за недостовірне декларування, коли НАЗК виявило брехню в їхніх деклараціях.
Також суддя вказала, що не вбачає можливим притягнути суддів КСУ до відповідальності, оскільки Конституційний Суд є колегіальним органом й ухвалює рішення більшістю голосів.
«Відсутній прямий і безпосередній причинно-наслідковий зв`язок між голосуванням та прийняттям рішення», — йдеться у рішенні.
Що це за рішення КСУ?
27 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.
До того часу посадовці за неправдиве декларування могли отримати від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років. Також 27 жовтня КСУ закрив доступ до е-декларацій чиновників, а НАЗК позбавив ключових повноважень.
НАБУ та Національне агентство з питань запобігання корупції просили ухвалити законопроєкт про відновлення відповідальності за неправдиву інформацію в деклараціях до кінця грудня, інакше чиновників не можна б було притягнути до відповідальності за брехню в деклараціях за 2020 рік.
23 грудня Зеленський підписав закон, який повертає відповідальність за декларування неправдивої інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації. Однак у новому законі позбавлення волі як покарання не передбачене. Окрім того, у НАЗК висунули три зауваження щодо рішення Ради про відновлення повноважень щодо перевірки декларацій.
- Поділитися: