УКРАЇНА

Суд визнав неконституційним закон часів Януковича про всеукраїнський референдум

27 квітня, 2018 14:21
УКРАЇНА/Суд визнав неконституційним закон часів Януковича про всеукраїнський референдум
Зберегти
Вигляд
Одним з ініціаторів закону називали колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича. Закон про всеукраїнський референдум ухвалили 6 листопада 2012 року. Скасований КС закон передбачав, що на всеукраїнському референдумі можна було приймати нову редакцію Конституції, скасовувати закони і вносити поправки в Основний закон без участі Верховної Ради.

Конституційний суд визнав неконституційним Закон «Про всеукраїнський референдум» 2012 року часів Віктора Януковича. 

Відповідне рішення ухвалили 26 квітня, повідомляє прес-служба суду.

«На підставі встановлення нелегітимності мети закону та невідповідності його положень вимогам Конституції України, КСУ дійшов висновку, що Закон повністю суперечить Основному Закону держави», — йдеться у повідомленні.

Закон про всеукраїнський референдум ухвалили 6 листопада 2012 року. Скасований КС закон передбачав, що на референдумі можна було приймати нову редакцію Конституції, скасовувати закони і вносити правки в Основний закон без участі Верховної Ради, а його результати мали бути остаточними і не потребували додаткового затвердження. 

Одним з ініціаторів закону вважали колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича.

На думку КСУ, ухваливши цей закон, було порушено конституційний принцип поділу влади.

Також у рішенні зазначено, що повноваження щодо перевірки на конституційність питань, які виносяться на всеукраїнський референдум, законом покладено на Центральну виборчу комісію. Це положення закону істотно обмежує повноваження Конституційного суду і «ставить під загрозу права і свободи людини і громадянина, незалежність і територіальну цілісність України».

Закон «Про всеукраїнський референдум» втрачає чинність з дня ухвалення КСУ цього рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 фактів про нового голову Конституційного суду України Шевчука

Пов`язані новини