ENRU

Розгляд справи про держзраду Януковича перенесли на 29 червня

Оболонський районний суд Києва переніс розгляд справи про держзраду колишнього президента Віктора Януковича на 10:00, 29 червня. 

Про це повідомляє кореспондент Громадського. 

Як зазначив адвокат Януковича, Віктор Сердюк, перенесли, «бо прокуратура несвоєчасно подала клопотання про процедуру заочного засудження».

Оболонський суд, фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Водночас, прокурор Руслан Кравченко заявив, що суд переніс, бо для заочного провадження потрібна «повторність неявлення обвинуваченого» на розгляд справи по суті.

«Але на думку сторони обвинувачення, повторність неявки Януковича вже була», — додав Кравченко.

Він зауважив, що Януковича викликали на суд більше 5 разів. 

Сьогодні, 26 червня, суд мав почати розгляд по суті справи Януковича. Самого екс-президента на суді не було, прокурор Максим Крим зазначив, що екс-президент умисно ухиляється від слідства. 

У свою чергу, адвокат Януковича заявив, що екс-президент «хоче» взяти участь у судовому засіданні, але Мін’юст для цього має надіслати запит до РФ. Питання неявки Януковича він закликав суд розглядати, як «несвоєчасне».

Адвокат Януковича Віктор Сердюк, фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Прокурор Руслан Кравченко впевнений, що всі підстави для здійснення судового провадження є, а всі заяви захисту свідчать лише про «небажання Януковича брати участь у судових засіданнях». 

Нагадаємо, 16 червня районний суд Києва вчетверте продовжив підготовче судове засідання у справі про держзраду Януковича.

Попереднє засідання було 29 травня. Суд, зокрема, вирішив звернутися до Вищої ради правосуддя на предмет перевірки наявності елементів тиску на суд у висловлюваннях генерального прокурора України Юрія Луценка, його заступника Анатолія Матіоса і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Під час судового засідання захист Януковича виступив проти залучення присяжних в разі призначення до розгляду справи по суті. Адвокати наполягали, що розгляд повинні проводити троє професійних суддів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Нагадаємо, під час загострення подій на Євромайдані у січні 2014 року колишній президент України Віктор Янукович зустрічався із Владисловом Сурковим, помічником президента Росії. Також повідомлялося про те, що прокуратура має докази стосовно того, що евакуацією екс-президента України Віктора Януковича керував російський генерал.

Янукович звинувачується у державній зраді, пособництві представникам влади Росії, в умисних діях, вчинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями, колишньому президенту загрожує до 15 років ув'язнення. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram