Політика

Суд ЄС визнав законними санкції проти Януковича у вигляді замороження активів

19 жовтня, 2017 13:16
Політика/Суд ЄС визнав законними санкції проти Януковича у вигляді замороження активів
Зберегти
Вигляд
Суд Європейського союзу у Люксембурзі виніс рішення за апеляційною скаргою колишнього президента України Віктора Януковича та його сина Олександра щодо санкцій, накладених на них в ЄС у 2015-2016 роках.

Суд Європейського союзу у Люксембурзі виніс рішення за апеляційною скаргою колишнього президента України Віктора Януковича та його сина Олександра щодо санкцій, накладених на них в ЄС у 2015-2016 роках.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Йдеться про позов родини Януковичів, яким вони оскаржували рішення Суду ЄС річної давнини.

15 вересня Європейський суд загальної юрисдикції (General Court) виніс рішення по двох санкційних хвилях, запроваджених Радою ЄС проти екс-президента та його сина.

Тоді в Люксембурзі «заднім числом» скасували санкції, датовані 2014 роком, однак підтвердили чинність новіших санкцій, що діють від 2015 року.

Віктор та Олександр Януковичі оскаржили торішнє рішення у Європейському суді (European Court of Justice), який розглядає апеляції щодо рішень, ухвалених першою інстанцією Суду ЄС.

Вища палата Суду ЄС повністю підтвердила початкове рішення, визнавши законним європейські санкції проти Януковичів у вигляді замороження активів.

У винесеному 19 жовтня рішенні Європейського суду, зокрема, зазначається «побоювання Віктора Федоровича Януковича та Олександра Вікторовича Януковича щодо упередженості української судової системи не можуть поставити під сумнів обгрунтованість звинувачень проти них щодо дуже конкретних випадків розкрадання державних коштів». 

Також суд вважає, що позивачі не надали жодних доказів, які могли би поставити під обгрунтованість звинувачень, винесених проти них в Україні.

Рішення Європейського суду стосується лише однієї санаційної хвилі, яка діяла з березня 2015 по березень 2016 років і, відповідно, нині втратила чинність.

Однак воно свідчить про те, що спроби родини Януковича оскаржити наступні хвилі санкцій проти них (зокрема, запроваджені у 2016 та 2017) напевно також будуть невдалими.

У березні 2017 року Рада Європейського союзу продовжила санкції проти Віктора Януковича і його оточення ще на один рік.

6 березня 2014 роки ЄС ввів санкції у вигляді заморожування активів проти українських колишніх чиновників часів президентства Януковича за зловживання з державними фінансами і порушення прав людини.

18 жовтня 2017 року Росія продовжила термін надання притулку Януковичу

Стосовно колишнього президента країни Віктора Януковича розслідують кілька кримінальних справ. Президент-утікач звинувачується у державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями, колишньому президенту загрожує до 15 років ув'язнення.

6 вересня 2017 року Януковичу повідомили про підозру у захопленні влади. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини